"שמע צעקתנו": עצרת חיזוק ותפילה בעקבות האסון

יוסי לוז
כ"א אייר ה'תשפ"א 03/05/21
בעקבות האבל הכבד שעטף את העיר בית שמש ואת כל בית ישראל, עם מותם של 45 איש שנהרגו בהילולת הרשב"י במירון, אמש נערכה עצרת התעוררות ותפילה • עליזה בלוך: "כשאירוע בסדר גודל כל כך בלתי נתפס מתרחש, זה מחייב אותנו לעצור. שבעה הרוגים מעיר אחת, בבת אחת, זה המון"
פינת הזכרון בבנייין העירייה | צילום: דוברות עיריית בית שמש
פינת הזכרון בבנייין העירייה | צילום: דוברות עיריית בית שמש
צילום ועריכה: רווח הפקות

רגע אחרי הלוויות קורעות לב שנערכו בזו אחר זו לקדושי מירון שנהרגו בסמוך לציון הרשב"י במירון, אמש ערכה עיריית בית שמש ברחבת קניון נעימי עצרת חיזוק ותפילה, במהלכה נישאו דברי התעוררות וחיזוק לעילוי נשמת הנפטרים.

במהלך העצרת נשאה ראש העיר עליזה בלוך דברים ואמרה, כי "לפני 24 שנים העיר בית שמש נפרדה משבע בנות. שבע חמדות רקיע. היום העיר בית שמש נפרדת משבע בנים. שבע חמדי רקיע. אבל כבד עטף את כל העיר בית שמש אז, אבל כבד עוטף את כל העיר בית שמש גם היום".

"אני לא מצליחה ליצור קשר עם הבן שלי" | ראש העיר משחזרת את הרגעים הקשים

"קורבן עולה קשה מנשוא אז, קורבן עולה קשה מנשוא גם היום. אסונות נופלים עלינו והנחמה קשה מנשוא. הורים אבדו ילדים, ילדים אבדו הורים, אחים אבדו את אחיהם. תגיע העת לבדיקה, יגיע העת לשאול שאלות, אבל לא כעת. כעת החיבור הוא הסיפור".

נציין, כי בבניין העירייה הוקמה פינת זיכרון עירונית לשיתוף תושבי העיר, כאשר ראש העיר עליזה בלוך הזמינה את הציבור לכתוב דברי נחמה וחיזוק למשפחות שאיבדו את יקיריהם.

צילום: דוברות איחוד הצלה

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.