"פרידה קשה": אבוטבול ספד לחותה על דוכן המליאה • צפו

יוסי לוז
כ"ח סיון ה'תשפ"א 08/06/21
בנאום מיוחד על דוכן המליאה, ספד חבר הכנסת משה אבוטבול לחברו עו"ד מתי חותה, שליווה אותו לכל אורך כהונתו כראש עיריית בית שמש • "בית שמש וכל מחוז ירושלים חבים לו מאוד על תרומתו הגדולה במשך שנים, הן כיו״ר הוועדה המחוזית לתו"ב, כממונה מחוז ירושלים וכמנכ״ל העיר בית שמש"

חבר הכנסת משה אבוטבול (ש״ס) ספד היום מעל דוכן מליאת הכנסת לידידו משכבר הימים, עוה"ד מתי חותה ז״ל, שכיהן לצדו כראש עיריית בית שמש כמנכ"ל העירייה - ונפטר הלילה לאחר שסבל מהמחלה הארורה והוא בן 61.

"קיבלתי הבוקר בצער רב את הידיעה הקשה והמרה על לכתו בקיצור ימים ושנים במחלה הארורה של יקירנו עו״ד מתי חותה ז״ל, האיש שבית שמש או מדויק יותר כל מחוז ירושלים חבים לו מאוד על תרומתו הגדולה במשך שנים, הן כיו״ר הוועדה המחוזית לתיכנון ובניה - בה שימשתי גם כחבר כנציג העיר בית שמש, והן כממונה על מחוז ירושלים והן כמנכ״ל העיר בית שמש - בה זכיתי שהוא משמש לצידי בתפקידי כראש העיר עשור שנים", פתח חבר הכנסת אבוטבול את דבריו.

ראש העיר לשעבר ספד למנוח ואמר, כי "הוא היה מחד איש עם חזון ומעוף ותמיד חשב בגדול, ומאידך כאב והציק לו גם בעיות הפרט של התושבים שלנו בעיר בית שמש. בתקופה זו הוא ליווה את העיר בהתפתחותה דווקא בשנים הדרמטיות והמשמעותיות בהם זכינו לבנות כ-40.000 יחידות דיור וכ-500 כיתות לימוד, בתי ספר וגנים, אולמות ספורט, בתי כנסיות, מאות הקצאות ופעילות רבה וענפה".

"לפני כשבוע עוד שוחחתי עמו בבית החולים ולצערי הפרידה ממנו באותו יום הייתה קשה ומתברר כתמידית", שיתף אבוטבול והוסיף מילות פרידה: "מתי כולנו חבים לך תודה עמוקה! ומכאן שולחים את תנחומינו לרעיה היקרה אוסנת שתחי׳, ולכל שאר בני המשפחה, תהי נשמתו צרורה בצרור החיים אמן״.

מוקדם יותר כתב אבוטבוך בטוויטר: "בצער רב אני נפרד מידיד יקר ואהוב עו"ד מתי חותה ז"ל, אשר במשך עשור כיהן לצידי כמנכ"ל עיריית בית שמש בהיותי ראש העיר. מתי איש יקר ואהוב על כולם, זכיתי ללמוד ממנו רבות, תנחומיי הכנים לרעייתו אוסנת תחי'. לפני כ10 ימים ביקרתי אותו בבית החולים התרפקנו על העבר והודתי לו על כל פועלו".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.