"מצילים ומגשרים": בלוך וסילברסטין ביקרו במטה 'איחוד הצלה'

יוסי לוז
כ"ז שבט ה'תשפ"א 09/02/21
אודות לשיתוף הפעולה שמקיים בשבוע האחרון 'איחוד הצלה' ועיריית בית שמש, אמש ביקרו ראש העיר עליזה בלוך ומחזיק תיק הבריאות ישראל סילברסטין במטה הארגון בירושלים • עליזה בלוך: "מתנדבי איחוד הצלה לוקחים אחריות על העיר, על החיבור בין הקהילות ובעיקר על המסר שהמפתח לאחדות צומח מהשטח"
מטה איחוד הצלה | צילום: יחיאל גורפיין
מטה איחוד הצלה | צילום: יחיאל גורפיין

בביקור מיוחד שנערך אמש במטה 'איחוד הצלה' בירושלים, סיירו ראש העיר עליזה בלוך ומחזיק תיק הבריאות ישראל סילברסטין במוקדי הארגון, כאשר בביקור השתתפה תושבת העיר חן דנציגר, שהתמוטטה לפני כשנה בכניסה לבית הספר בו היא מלמדת בעיר וניצלה בפעילותם המסורה של מתנדבי הארגון.

בביקור המיוחד השתתפו  מנכ"ל איחוד הצלה אלי פולק, יו"ר הארגון משה טייטלבוים, יו"ר סניף בית שמש בארגון דוד לף וסגנו צביקה רובין וכן מנהל קשרי ממשל בארגון שבי רפפורט, אשר הציגו לראש העיר עליזה בלוך ולמשנה לרה"ע ישראל סילברסטין את פעילות 6,000 אנשי הרפואה המתנדבים בארגון בחירום, בשגרה ובתקופת הקורונה.

אודות לשיתוף הפעולה שמקיים בשבוע האחרון 'איחוד הצלה' ועיריית בית שמש, במטרה לאפשר למרותקי בית, קשישים ובעלי מוגבלות, להגיע למתחמי החיסונים שבעיר ולקבל את החיסון נגד נגיף הקורונה הודתה ראש העיר למנהלי הארגון על ההירתמות למען המטרה החשובה ושיבחה את פעילות המתנדבים.

בביקור זה, כאמור, השתתפה גם חן דנציגר, מורה שהתמוטטה מדום לב בכניסה לבית ספר בבית שמש לפני שנה בעת שהייתה בהיריון מתקדם, כאשר מתנדבי איחוד הצלה הגיעו במהירות למקום, ביצעו בה החייאה והצילו את חייה. במהלך הביקור סיפרה דנציגר לבלוך על המקרה ופגשה את המתנדב יחיאל רוזנברג, חובש איחוד הצלה, שביצע בה החייאה ואמרה נרגשות, כי "בלעדיכם לא הייתי עומדת פה".

ראש העיר עליזה בלוך אמרה במהלך הביקור, כי "אנחנו נמצאים במערכה נגד נגיף ששיבשה סדרי עולם וכל זה בנוסף לאתגרים ולמשימות השגרתיות. העשייה של איחוד הצלה ככלל ובבית שמש בפרט מרגשת אותי".

"מתנדבי איחוד הצלה לוקחים אחריות. הם לוקחים אחריות על העיר, על החיבור בין הקהילות ובעיקר על המסר שהמפתח לאחדות צומח מהשטח", הוסיפה בלוך. "שמתנדב 'איחו'ד מגיע לשטח הוא לא יודע במי הוא צפוי לטפל. כך בונים גשר ואיחוד הצלה הם מצילים ומגשרים".

מנכ"ל איחוד הצלה, אלי פולק, אמר בסיום הביקור: "אני מודה לראש העיר על שיתוף הפעולה אתנו, דבר שמביא להצלת חיים. התמיכה והמילים החמות של ראש העיר נותנת למתנדבים שלנו ולנו כוח להמשיך בפעילותנו".

ראש סניף בית שמש באיחוד הצלה, דוד לף, הוסיף ואמר כי "אנחנו רואים בשיתוף הפעולה בין איחוד הצלה לעיריית בית שמש חיבור טבעי, שמטרתו לשמור על בריאותם וביטחונם של תושבי העיר".

צילום: יחיאל גורפיין

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.