'מטבחסד': פעילות שיא במטבח 'עזרת אחים' • תיעוד

יוסי לוז
ב' סיון ה'תשפ"א 13/05/21
מטבח החסד החדש והמרווח של ארגון 'עזרת אחים', בפעילות אינטנסיבית, בעקבות הבקשות וכמויות המזון הרבות שנדרשים המתנדבים להכין לשבת ולחג השבועות הקרב • בשל הסמיכות של חג השבועות הקרב לשבת קודש, הפעילות במקום האתגר גדול במיוחד והפעילות מתקיימת סביב השעון

אזעקות עולות ויורדות מנסרות את החלל בחלקים נרחבים בארץ, רקטות מתעופפות לעבר גוש דן, יירוטים נראים גם מבית שמש, הדי פיצוצים נשמעים שוב ושוב, אבל ב'מטבח הישועות' של 'עזרת אחים', לא עוצרים אפילו לרגע כדי להתעדכן בחדשות ולפרשן את המהלכים הפוליטיים הבאים שיינקטו בעקבותיהן.

"למי יש זמן לזה", אומר לנו פעיל ותיק במטבח של 'עזרת אחים'. "יש לנו עבודה לעשות. יש משפחות שצריכות מזון מבושל לשבת ולחג המתקרבים. אין להן מי שיבשל בבית, ולכן אנחנו צריכים לבשל עבורן".

הוא מוסיף ואומר בהלצה: "אחרי שנסיים לארוז את מנת המזון האחרונה, ולהעלות אותה אל רכבו של המתנדב שיבצע את החלוקה, נשב על כוס קפה ונבקש מהחברים שיעדכנו אותנו מה היה בזמן שאנחנו עבדנו בלי הפוגה".

ואכן, זר כי ייקלע למטבח הענק שנחנך באחרונה ב'עזרת אחים', על שמו ולזכרו הטהור של הרה"ק רבי ישעיה בן רבי משה מקערסטיר זיע"א, יחשוב שהוא הגיע למטבח של קייטרינג יוקרתי המעסיק את מיטב השפים תמורת תשלום נאה. במציאות, מדובר במתנדבים שמפנים שעות ולפעמים גם ימים שלמים מזמנם ומעיסוקיהם, כדי לבשל לאחרים, לחלק להם אוכל ולהביא אור לבתיהם של החולים המרותקים למיטותיהם או למחלקות האשפוז בבתי החולים ל"ע.

המטבח, מטבח הישועות, מוציא מדי יום מאות מנות מזון. כשמתקרבת שבת קודש, קצב העבודה מתגבר, כי צריך להכין לכל משפחה גם ארוחת צהרים ליום שישי, גם שתי סעודות מבושלות לשבת קודש עם בשר, דגים, טשולנט, קוגלים, תוספות ועוד ועוד, וגם סלטים שיספיקו לסעודה שלישית ולסעודת מלווה מלכה.

השנה, בגלל שהחגים יצאו צמודים לשבתות, האתגר היה גדול במיוחד. פורים חל ביום שישי והיה צורך לחלק אוכל מיום חמישי לסעודת הפורים וסעודות השבת, פסח החל במוצאי שבת קודש, והיה צורך לחלק סעודות לשבת ולחג, לצד ארוחה לערב חג הפסח, וכעת מגיע חג השבועות שיחלו ביום ראשון בלילה.

"בבית רגיל, חג שחל ביום ראשון בלילה זה לא משהו שמצריך התמודדות מיוחדת עם אתגר חריג. אפשר לבשל ולהתארגן במוצאי שבת וביום ראשון עד כניסת החג", אומרים מתנדבי המטבח של ארגון החסד ומסבירים כי במטבח תעשייתי זה שונה בהרבה.

"כשמדובר במטבח תעשייתי, שמבשל כמות גדולה של מנות מזון וצריך גם לחלק אותה, וכל זה מבוסס על מתנדבים, אי אפשר להתחיל את העבודה במוצאי שבת ולהספיק לסיים את החלוקה לפני כניסת החג", הם מסבירים ומוסיפים, כי "זה צפוף מדי וממש בלתי אפשרי. שלא לדבר על כך שלכל מתנדב יש משפחה משלו והוא לא יכול להפקיר אותה לחלוטין כדי לסייע למשפחות אחרות".

מעבר לעובדה שיש צורך לסיים ביום חמישי את הבישולים ליום שישי, שבת, ראשון וגם יום שני, בו יחול חג השבועות, מצביעים ב'עזרת אחים' גם על העומס שנוצר בעקבות האסון במירון. "המשפחות המעוניינות בכך מקבלות מאתנו מזון מבושל", מסבירים בארגון, "אתה לא יכול לצפות ממשפחה שספגה כזאת מכה נוראה, להתאושש ומיד אחרי השבעה להתחיל ולבשל אוכל ולתפקד באופן מלא כמשפחה עצמאית. ההתאוששות לוקחת זמן. גם בקרב משפחות הפצועים".

זה בעצם גם הסוד הגדול של 'עזרת אחים'. זה לא בית תמחוי. זה לא אוכל לעניים. "ארגון 'עזרת אחים' הוקם למטרת סיוע בנושאים העוטפים את התחום הרפואי, והעזרה שאנחנו מגישים מיועדת ברוב רובם של המקרים למשפחות שמתמודדות עם מחלה קשה של אחד ההורים או הילדים, מה שמקשה על התפקוד בבית ומצריך עזרה בבישול הארוחות, בביצוע הקניות של חומרי הגלם כדי לבשל וכן על זה הדרך", הם מסבירים.

הביטוי לידי כך בא בהיערכות הלוגיסטית האדירה שנעשתה בארגון בניסיון לספק לכל משפחה שמקבלת מזון מבושל, גם עוגות גבינה ושמנת, לצד מוצרי חלב נוספים, כדי שהמשפחות ירגישו את שמחת החג במלואה, ומתוך הנחה שלעקרות הבית בבתים אלו, לא יהיה פנאי טכני ורגשי, לעמוד להקציף ולאפות עוגות גבינה לכבוד חג מתן תורה.

"המוטו שלנו ב'עזרת אחים' הוא עם אחד כאיש אחד בלב אחד", מסכם יו"ר הארגון הרב קאפ את הנושא. "אנחנו מצליחים לפעול ולעשות רק בגלל כח האחדות של עם ישראל. התרומות הנדיבות, ההתנדבות של רבים מתושבי העיר שמקדישים מזמנם, כוחם, וממונם למען הזולת. על זה מבוססת כל הפעילות של 'עזרת אחים', ואנחנו מלאים תקווה וביטחון שבעזרת ה' הפעילות תוסיף ותתגבר גם בשנים הבאות, ושיהיה לכולנו חג שבועות שמח ומאושר, אותו נחגוג מתוך ביטחון ושמחה בגאולה השלמה במהרה".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.