"מוות ברשלנות": כתב אישום נגד נהג האוטובוס

יוסי לוז
י"ז אייר ה'תשפ"א 29/04/21
פרקליטות מחוז ירושלים הגישה בימים האחרונים כתב אישום נגד נהג האוטובוס שפגע בהולכת הרגל בכיכר מעפילי אגוז–הרצוג וגרם למותה • הפרקליטות אף ביקשה מבית המשפט לפסול את רישיון הנהיגה של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים
התאונה הקשה, ארכיון | צילום: דוברות 'צוות הצלה'
התאונה הקשה, ארכיון | צילום: דוברות 'צוות הצלה'

כארבעה חודשים לאחר התאונה הקשה שאירעה בכיכר המחברת בין שדרות הרצוג למעפילי אגוז, פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לבית משפט השלום לתעבורה בעיר כתב אישום נגד תושב העיר בן 51 בגין גרימת מוות ברשלנות ואי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חציה.

על פי כתב האישום שהוגש, באמצעות עו"ד ג'ניה קליימן, "ביום 31.12.21, בשעות הבוקר נהג הנאשם באוטובוס מבית שמש לכיוון ירושלים. באותה העת שהגיע האוטובוס לכיכר בין הרחובות הרב הרצוג ומעפילי אגוז ובה מעבר חצייה מסומן וכן תמרור מס' 306, המלמד על קיומו של מעבר חצייה במקום, עברה במקום טיגאביה בלאו (46) ז"ל וחצתה את הכביש במעבר החצייה מימין לשמאל, בכיוון נסיעתו של הנאשם".

"הנאשם, אשר נהג בחוסר זהירות, לא הבחין במנוחה ופגע בה עם חזית האוטובוס. כתוצאה מהפגיעה, הוטחה המנוחה ארצה ונגררה על ידי האוטובוס, אשר המשיך בנסיעה למרחק של מספר מטרים, והמנוחה נכלאה בגלגל השמאלי הקדמי של האוטובוס. הנאשם, אשר שמע קול פגיעה, עצר את האוטובוס, ורק לאחר שירד ממנו, הבחין במנוחה. המנוחה הובהלה במצב אנוש לבית החולים הדסה עין כרם, שם נקבע מותה".

הפרקליטות אף ביקשה מבית המשפט לפסול את רישיון הנהיגה של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.