"להפנים ולהתחזק": השיר ששחרר אבוטבול לכבוד החג • האזינו

יוסי לוז
כ"ח אלול ה'תש"פ 17/09/20
לקראת השנה החדשה, חבר הכנסת משה אבוטבול פרסם ביצוע מיוחד לשיר שהולחן לבקשתו על מילים מתוך 'חובת הלבבות' • חבר הכנסת פרסם את השיר שהולחן על ידי הרב פנחס ברייער והופק על ידי משפחת לאופר - וכתב: "אני מעניק מכל הלב לכלל עם ישראל לכבוד ראש השנה וחגי תשרי, לשמוע להפנים ולהתחזק"

בעקבות נגיף הקורונה ולקראת ראש השנה תשפ״א, הפתיע חבר הכנסת משה אבוטבול, תושב העיר וראש העיר בדימוס, עם ביצוע מחודש לשיר על דברי 'חובת הלבבות', אשר הולחן לבקשתו על ידי הרב פנחס ברייער. לאחרונה עובד השיר על ידי המעבד משה לאופר ובנו הזמר אלי לאופר ערך לשיר ביצוע מיוחד.

בהודעה ששיגר ביממה האחרונה, כתב אבוטבול: ״לאחי ורעי היקרים בארץ ובעולם, המצב לא קל כולנו בצער ובלחץ ממגפת הקורונה - חשבתי שהכי טוב לנו היהודים כמו בכל דור ודור להחזיק בחבל האמונה והביטחון, וראיתי בספר חובת הלבבות פרק ג' מילים מדהימות ומחזקות שמדברות על המצב והתקופה".

”אין ביד אחד מהברואים להועיל את נפשו ולא להזיקה ולא לזולתו כי אם ברשות הבורא יתברך. וכשירגיש האדם שלא יועילנו ולא יזיקנו אחד מהנבראים אלא ברשות הבורא, ישוב לבו מיראתם ותקוותם ויבטח על הבורא לבדו", ציטט חבר הכנסת את דברי חובת הלבבות

בשלהי דבריו ציין אבוטבול, כי "ביקשתי מידידי הרב פנחס ברייער (השבעתי, הנני בידך,) שיכתוב לחן למילים אלו, ומידידי משה לאופר לעבד את הלחן, ומאלי לאופר הזמר האהוב שישיר בקולו המתוק את השיר והלחן החדש", תוך שהוסיף כי "את השיר אני מעניק מכל הלב לכלל עם ישראל לכבוד ראש השנה וחגי תשרי, לשמוע להפנים ולהתחזק".

נזכיר, כי השיר הולחן לאחר אחד הביקורים שערך משה אבוטבול בימיו כראש עיריית בית שמש, בביתו של מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל. אחד העוברים ושבים שם מכר לו את החוברת 'מצוות הביטחון' שהיא למעשה ליקוט של חיזוקים במידת ביטחון.

תוך כדי שעבר על החוברת ועיין בה, נתקל אבוטבול במילים הלקוחות מתוך 'חובת הלבבות' והן נגעו לליבו. ראש העיר בימים ההם, שמילים אלו נגעו לליבו, אמר לעצמו כי למילים אלו חייב להיות לחן. בעקבות כך פנה לשורה של מלחינים  עד שממש סמוך לבחירות המוניציפאליות האחרונות, לפני כשנתיים, חזר אליו המלחין ר' פנחס ברייער עם לחן זה בחיקו.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.