"יעד אסטרטגי": עשרות דונמים נוספים שווקו ב'לביא'

יוסי לוז
י"ב אדר ה'תשפ"א 24/02/21
70 דונמים חדשים ששוקו בהצלחה בחודש שעבר באזור התעשייה החדש 'לביא', על ידי רשות מקרקעי ישראל • לאחרונה פורסמו מספר מכרזים לקרקעות לתעשייה ותעסוקה בעיר, באזור התעשייה 'לביא', בשכונת המשקפיים (פארק ההייטק 'כפיר') ובמע"ר הדרומי
צילום: נמרוד בן יהודה
צילום: נמרוד בן יהודה

בעוד אי הוודאות שולטת בשווקים הפיננסיים בכל רחבי העולם ומטלטלת את המשק הישראלי,  אזורי התעשייה בעיר בית שמש ממשיכים לצמוח - ובחודש שעבר שווקו בהצלחה 70 דונמים חדשים באזור התעשייה החדש 'לביא' על ידי רשות מקרקעי ישראל.

אזור התעשייה החדש לביא ממוקם בסמוך להר טוב, מערבית לבית שמש. מאז בחירתה של ראש העיר עליזה בלוך לתפקיד היא החלה לקדם את המקום, מתוך רצון לפתח את התעשייה והתעסוקה בעיר ולהביא לשגשוגה של בית שמש גם בתחום זה.

70 הדונמים החדשים ששוקו בחודש שעבר, מצטרפים לעוד 25 מגרשים לתעשייה ששווקו בשנתיים האחרונות באזור התעשייה לביא, בו מבוצעות בימים אלו עבודות פיתוח בעלויות של עשרות מיליוני שקלים חדשים.

השיווקים האחרונים כבר נותנים את אותותיהם ולוועדה לתכנון ובנייה הגיעו עם פתיחת השנה בקשות להיתרים לעשרות אלפי מטרים לתעשייה, ולהקמת מרכזים לוגיסטיים גדולים. בין היזמים הבונים באזורי התעשייה – 'ניצת הדובדבן' ו'שפע ברכת השם', שתיהן קמעונאיות מזון, אשר הוועדה אישרה את היתרי הבנייה שלהם לבניית מבני אחסנה ומשרדים.

שתי אלו מצטרפות לחברת 'פעמית' אשר מגדילה את הפעילות הקיימת שלה באזור התעשייה הרטוב ב' - וקיבלה אישור להקמת מבנה נוסף של כ-6,000 מ"ר.

בתוך כך, לאחרונה פורסמו עוד מספר מכרזים לקרקעות לתעשייה ותעסוקה בבית שמש, באזור התעשייה 'לביא' (12 דונמים), בשכונת המשקפיים (פארק ההייטק 'כפיר') ובמע"ר הדרומי, כשבנוסף בשבוע האחרון פרסמה רשות מקרקעי ישראל מכרז נוסף במסגרתו משווקים כ-55 דונמים נוספים לתעשייה, תעסוקה ומסחר, באזור תעשייה חדש שצפוי לקום בין אזור התעשייה המערבי למושב ישעי.   

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך אמרה: "קידום התעשייה בעיר בית שמש הוא יעד מרכזי בפיתוח הכלכלי של העיר. בית שמש היא יעד אסטרטגי עבור חברות ענק ויזמים המבקשים לפעול ממרכז הארץ. המחלקה לפיתוח הכלכלי, בהובלת גזבר העירייה אריה ברדוגו, ממנפת את תחום הפיתוח הכלכלי בעיר כמהלך המסמן את עתיד העיר והמשך מיצובה ככתובת לצעירים במדינת ישראל".

ממונה התעשייה חבר המועצה ישראל מנדלסון אמר: "מהלך קידום התעשייה בעיר הוא מהלך פורץ דרך. אין לי ספק שפיתוח התעשייה יקרין באופן ישיר על פיתוח התעסוקה וגם על העסקים הקטנים בעיר. פיתוח התעסוקה ממשיך במיצוב העיר בית שמש ככתובת לכל תושבי ישראל".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.