"זלזול וסכנה ממשית": פועלים הועלו על כף; האתר נסגר

יוסי לוז
י"ח חשון ה'תשפ"א 05/11/20
בעקבות זלזול וסכנה ממשית לחיי אדם באחד מאתרי הבנייה בעיר, אמש סגרו פקחי מינהל הבטיחות אתר זה והטילו קנס עצום על הקבלן • ראש מינהל הבטיחות: " פעם אחר פעם אנו נתקלים בתרבות של זלזול וסכנה ממשית לחיי אדם. נמשיך לנקוט ביד קשה, כלפי המפרים את ההוראות ברגל גסה"
פועלי הבניין על כף הטרקטור | צילום: לא ידוע
פועלי הבניין על כף הטרקטור | צילום: לא ידוע

לאחר סיור במספר אתרי בנייה בעיר, אמש הוחלט במינהל הבטיחות לסגור את אחד מאתרי הבנייה בעיר ולהטיל קנס בסך כמה עשרות אלפי שקלים על קבלן בנייה, בעקבות שימוש מסוכן באחד מכלי העבודה הכבדים באתר.

במהלך סיור פקחים באחד מאתרי הבנייה הם הבחינו בטרקטור שמניף את עובדי האתר באמצעות הכף ובכך מסכן את חייהם. בעקבות כך, האתר נסגר באופן מיידי ועל הקבלן הוטל קנס על סך 35,380 שקלים, כשבמקביל מנהל העבודה במקום זומן לשימוע במינהל הבטיחות על מנת לברר ולתחקר את האירוע ולהטיל סנקציות בהתאם.

ראש מינהל הבטיחות בזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה, חזי שוורצמן, אמר: "פעם אחר פעם אנו נתקלים בתרבות של זלזול וסכנה ממשית לחיי אדם באתרי בנייה. לא אחת, מפקחי הבטיחות מונעים תאונות בשטח, ברגע האחרון".

"הכל מתחיל בראש, הקבלן חייב להנחיל תרבות של בטיחות לפני הכל ולדאוג כי מנהל העבודה מיישם זאת הלכה למעשה", הוסיף שוורצמן. "מפקחי מינהל הבטיחות הגבירו בשנה האחרונה את הפיקוח על אתרי הבנייה ואני מבטיח כי נמשיך לנקוט ביד קשה, כלפי המפרים את ההוראות ברגל גסה".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.