"הסלמה חמורה": ינקלביץ סיירה בשער שכם וגינתה את האלימות

יוסי לוז
י"ג אייר ה'תשפ"א 25/04/21
שרת התפוצות עומר ינקלביץ סיירה בשער שכם בירושלים, בעקבות האלימות ומעשי הפוגרום בשבועות האחרונים על ידי פורעים ערבים • "בשבועות האחרונים אנחנו רואים כאן הסלמה חמורה. לא נסכים שחגיגות הרמדאן יהפכו לפוגרום נגד יהודים. קוראת למשטרה לעצור מיידית את הפורעים"
המהומות בירושלים | צילום: דוברות המשטרה
המהומות בירושלים | צילום: דוברות המשטרה

בעקבות המהומות שפרצו בירושלים בשבועות האחרונים, בייחוד באזור העיר העתיקה ומזרח ירושלים, הבוקר הגיעה שרת התפוצות ותושבת העיר עומר ינקלביץ לשער שכם וקראה למשטרה לעצור באופן מיידי את הפורעים.

מהומות אלו, כזכור, פרצו בעקבות מה שכונה 'טרור הטיקטוק', במסגרתו צעירים ערבים מתעדים מעשי התעללות ולעיתים אף אלימות כנגד יהודים, בעיקר ברחבי ירושלים, כאשר 'שער שכם' הפך למוקד החיכוך העיקרי בין פורעים ערבים לפעילי ימין ועוד, שהגיעו למחות כנגד מעשים אלו.

במהלך הלילה שבין חמישי לשישי האחרון, נזכיר, יחיא ג'רדי, תושב בית שמש, הותקף על ידי פורעים ערבים ונפצע. לטענתו, הוא כלל לא ידע על המהומות המתחוללות בעיר ונקלע בשוגג לשכונת וואדי ג'וז שבמזרח העיר. פורעים ערבים החלו ליידות אבנים לעבר רכבו ובלית ברירה הוא נאלץ להימלט רגלית, והפורעים העלו את רכבו באש, כשבמקביל תקפו אותו והוא נפצע באורח בינוני

לאחר הסיור בשער שכם אמרה השרה ינקלביץ: "סיירתי הבוקר בשער שכם. בשבועות האחרונים ראינו מעשי אלימות חמורים, לא נסכים שחגיגות הרמדאן יהפכו לפוגרום נגד יהודים! אני קוראת למשטרה לעצור מיידית את הפורעים. לצד זאת, אסור לקחת את החוק לידיים. לא ייתכן שבמהלך הפגנה נערים יזרקו אבנים על בתים. תפקיד השוטרים להשיב את השקט ואנו מחזקים אותם".

"בשבועות האחרונים אנחנו רואים כאן הסלמה חמורה", הוסיפה ינקלביץ ואמרה, כי "מחבלים פלסטינים ממזרח ירושלים מצאו ספורט חדש: תוקפים יהודים בעלי חזות דתית וחרדית. זה התחיל בזה ועבר להשתוללות וטרור. אסור להשלים לרגע עם מצב שבירת ישראל הופכת למקום לא בטוח ליהודים. לא ייתכן שחגיגות הרמדאן יהפכו לפרעות ביהודים""

שרת התפוצות הוסיפה וקראה למשטרה "לפעול במלוא הכוח כדי להשליט כאן ביטחון וריבונות. לצד זאת, אסור לאזרחים לקחת את החוק לידיים. התמונות שבהם רואים נערים יהודים זורקים אבנים על בתי אזרחים בלתי מתקבלות על הדעת. אנחנו במדינת חוק ותפקיד המשטרה הוא להחזיר את הביטחון לתושבים. אני קוראת למפגינים להימנע מאלימות. מחזקת את כוחות הביטחון שישיבו את השקט לבירה".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.