'דירה להשכיר': בשורה לזוגות הצעירים

יוסי לוז
ח' תמוז ה'תש"פ 30/06/20
הבוקר יצא לדרך לראשונה פרויקט 'דירה להשכיר' בעיר, אשר יתן מענה לזוגות צעירים • עליזה בלוך: "בשורה דרמטית לזוגות צעירים. בית שמש פותחת שעריה למאות זוגות צעירים בארבעה פרויקטים ברחבי העיר"
תמונת הדמיה | קרדיט: טוטם הדמיה ואנימציה
תמונת הדמיה | קרדיט: טוטם הדמיה ואנימציה

במהלך משותף של עיריית בית שמש, משרד השיכון וחברת 'דירה להשכיר', יצא הבוקר לדרך לראשונה פרויקט דיור זה בעיר בית שמש, זאת לאחר שלפני כשנתיים פורסם מכרז על ידי דירה להשכיר ורמ"י.

הפרויקט צפוי להבנות בארבעה מוקדים שונים ברחבי העיר. הפרויקט הראשון הוא במתחם 'משקפיים דרום' שבשכונת המשקפיים, בו זכה יזם ומתחיל תכנון ובנייה. הפרויקטים הנוספים הם בכניסה הצפונית סמוך לכביש 38, בשכונת נווה שמיר ובשכונת גבעת שרת. 

ראש העיר עליזה בלוך אמרה, כי "בית שמש הופכת להיות יעד אטרקטיבי לזוגות צעירים. פרויקט ראשון שנותן מענה לזוגות צעירים יוצא לדרך בשכונת המשקפיים הצמוד לכביש 10, בסמיכות לפארק הייטק כפיר. אני בטוחה שיבואו צעירים שרוצים לבנות את עתידם בעיר. העיר בית שמש היא בית לקהילות ואין לי ספק שבעתיד הקרוב, גם באמצעות הפרויקט, תקום קהילת צעירים שגם הם יראו את בית שמש כעיר העתיד" 

חבר המועצה וממונה תכנון ובנייה שמעון גולדברג אמר, כי "העיר בית שמש יודעת להציע מגוון סוגים של פרויקטים. פרויקט דירה להשכיר יהפוך את בית שמש לחלופה משמעותית עבור זוגות צעירים ומשפחות צעירות, שאין באפשרותם לרכוש דירה ומבקשות לבנות את חייהם במרכז הארץ ויוכלו לשכור דירה בעיר בית שמש וליהנות  מכל הטוב שיש לעיר להציע".

דירה להשכיר זו היא החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ, שהחלה בפעילותה בשלהי שנת 2014, לצורך קידום נושא הדיור ופתרון משבר הדיור במדינה במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור, המובל על ידי משרד האוצר בממשלת ישראל. 

החברה מהווה זרוע הביצוע של הממשלה לצורך תכנון, ביצוע וקידום פרויקטים, במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור, ופועלת להגדלת היצע פתרונות הדיור והורדת מחירי הדיור בישראל, הן במכר והן בהשכרה של דירות, בין היתר באמצעות תכנון שכונות מגורים חדשות, שיווק קרקעות לשם הקמת אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח ופיקוח על הביצוע, וההקמה וההפעלה של הפרויקטים אותם היא יוזמת. במסגרת זו פועלת החברה גם לפיתוח שוק מוסדי להשכרה לטווח ארוך ועידוד השקעה של קרנות נדל"ן (REIT) בפרויקטים להשכרה ארוכת טווח.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.