שיפור נוסף: בית שמש הפכה לעיר צהובה

יוסי לוז
ג' חשון ה'תשפ"א 21/10/20
אחרי שהוכח כי הנתונים בנוגע למצבה התחלואה בעיר מסולפים והסרתה מרשימת הערים האדומות - בית שמש מתקדמת צעד נוסף והופכת לעיר צהובה במדד הרמזור של הקורונה • ראש העיר: "כשרוצים לשנות לא מסתכלים לצדדים. פשוט נהיים טובים יותר בעצמנו. חובתנו להמשיך כך עד שנהיה ירוקים"

אחרי שהפכה לכתומה ובכך ניצלה מסגר דיפרנציאלי נוסף, הבוקר הפכה בית שמש לעיר צהובה, במדד הרמזור של פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, האומר כי מדד התחלואה בעיר אינו עולה על 5.8

נזכיר, כי ביום חמישי שעבר פורסם כי פרויקטור הקורונה ומנהל מבצע 'מגן ישראל', פרופסור רוני גמזו, המליץ להאריך את הסגר על מספר ערים ומספר שכונות בהן התחלואה עדיין גבוהה, בהן שכונות בבית שמש - אך לאחר הידברות ממושכת עודכנה מפת התחלואה העירונית ובעקבות כך בית שמש ירדה להגדרה של עיר כתומה.

בשיחות עם משרד הבריאות, בין היתר במהלך שימוע שנערך במהלך השבוע שעבר, טענו ראש העיר ומנכ"ל העירייה, כי בשבוע האחרון גרף התחלואה נמצא במגמת ירידה. נוסף על הטענות לעובדות מסולפות שהוצגו, הודגש והוכח מניסיון העבר, באופן חד משמעי, כי סגר על שכונות אינו מוריד את התחלואה וצפוי לגרום דווקא לתוצאה הפוכה.

בעקבות טענות אלו, כבר ביום שישי דווח כי אנשי משרד הבריאות וצוות 'מגן ישראל' נוטים לקבל את עמדת העירייה וכפי המסתמן ההמלצה על בית שמש, כמו בכל הרשויות המקומיות, היא שלא להטיל סגר. "מדובר בהישג ותוצר של עבודה מאומצת של החמ"ל העירוני", נמסר מהעירייה.

בעיר ישנם כעת 444 חולים פעילים, כש-297 מהם אומתו בשבוע האחרון ו-83 מתוכם בארבעת הימים האחרונים. ס"ה נמצאים בהחלמה במלוניות 120 חולים מאומתים תושבי העיר ו-6 נוספים מאושפזים בבתי החולים.

על פי נתונים שמפרסם חמ"ל הקורונה העירוני, מאז פרוץ הנגיף נמצאו 7,268 מתושבי בית שמש כחיוביים לנגיף, כשמתוכם הבריאו 6,814 ולהבדיל עשרה נפטרו.

בתגובה להמשך המגמה והפיכתה של בית שמש לעיר צהובה, אמרה ראש העיר עליזה בלוך הבוקר: "כשרוצים לשנות לא מסתכלים לצדדים. פשוט נהיים טובים יותר בעצמנו. ואתם תושבי בית שמש מעולים. הקפדתם ושמרתם. חובתנו להמשיך כך עד שנהיה ירוקים".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.