שבת מרוממת: החניכים שהו במועדונית 'עזרת אחים'

יוסי לוז
כ"ו תמוז ה'תשפ"א 06/07/21
כעשרים בחורי החמד בעלי הצרכים המיוחדים עשו את השבת האחרונה במועדונית 'עזרת אחים', יחד עם עשרה מתנדבים מסורים • למען השבת שנערכה ביוזמת המתנדבים, נרתמו מספר משפחות שבישלו את כל צרכי השבת, מאפייה שתרמה חלות ועוגות, מתנדבות שהוסיפו קינוחים ומיני מאפה ועוד

שבת מיוחדת ומרוממת שכל כולה חסד, התקיימה בשבת האחרונה במרכז הנוער המיוחד של 'עזרת אחים' ברמה ד', המשמש כמתחם המרכזי בו מתבצעת הפעילות עם בני נוער עם מוגבלויות, תחת שרביט ניהולו וניצוחו של הרב דניאל קוגלר.

במרכז פועלת מועדונית הארכת יום לנערים עם מש"ה ואוטיזם במשך כל ימות השבוע, וכן מועדונית בימי שישי. המרכז מופעל על ידי צוות מקצועי ומתנדבים יקרים ומסורים, שזונחים את כל עיסוקיהם ומקדישים מזמנם היקר שעות רבות מדי יום, כדי להעניק לנערים המיוחדים שעות של קורת רוח והנאה, במקום בו הם מרגישים אהובים ורצויים, ונהנים משלל פעילויות המקדמות אותם מבחינה מוטורית, קוגניטיבית ורגשית.

מאז נחנך המרכז, בטקס צנוע שנערך בשיתוף אנשי מקצוע, פקדו את המקום כמה מחשובי הרבנים בעיר, ובהם הגאון רבי יצחק ברנסדורפר, הגאון רבי אלימלך קורנפלד וכן כ"ק אדמו"ר מאמשינאוו, שקבעו מזוזות בפתחי חדרי הפעילות, כיתות הלימוד וההדרכה.

את השבת המיוחדת במועדונית, ערכו המתנדבים מיוזמתם, מתוך רצון לשמח את הנערים עצמם ובמקביל לאפשר למשפחותיהם להחליף כוחות ולקחת פסק זמן הכרחי מהטיפול הבלתי פוסק שלהן בבניהן המיוחדים, שחלקם מצריכים טיפול אישי וצמוד 24 שעות ביממה – משימה שכמובן מקשה על ההורים ועל המשפחה כולה.

למען הצלחתה של השבת נרתמו מספר משפחות שבישלו את כל צרכי השבת, מאפייה שתרמה חלות ועוגות, מתנדבות שהוסיפו קינוחים ומיני מאפה ועוד, כאשר הנערים הנרגשים נאספו כל אחד מביתו, על ידי צי רכבי ההסעה של 'עזרת אחים', והובאו כל אחד עם המזוודה והציוד האישי אל המועדוניות.

במקום המתינו להם המתנדבים המפעילים את המקום, שקיבלו את פניהם בשירה וריקודים, והעניקו לכל אחד מהם תחושת שייכות חזקה במיוחד, מה שהשרה אווירה של רוגע ושמחה על פני הנערים הנפלאים.

במוצאי השבת הבדיל יו"ר הארגון הרב אברהם קאפ על היין, כשדמעה של התרגשות מבצבצת בעיניו, ומיד לאחר מכן סיכם את השבת המרוממת בהודאה נרגשת למתנדבים המסורים שתרמו מעצמם למען הילדים והצלחת השבת.

"הקמתו של המרכז  ברמה גבוהה כל כך, במיוחד למחלקת הנוער באגף הילד המיוחד של 'עזרת אחים', זו הגשמת חלום", שיתף הרב קאפ מרגשי לבו, "אבל על מתנדבים כאלו מסורים שמיוזמתם באים ורוצים לתת עוד ועוד, להגביר פעילות יותר ויותר – על כאלו פעילים, לא העזתי אפילו לחלום".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.