רק תרגיל: הכוחות תרגלו אר"ן ופינו עשרות פצועים

יוסי לוז
ו' אב ה'תשפ"א 15/07/21
על מנת להיות ערוכים לשעת חירום ובתפילה כי הדבר יישאר בגדר תרגיל, כוחות החירום מהעיר השתתפו באירוע רב נפגעים, המדמה קריסת גשר, עם מעורבות אוטובוס תלמידים וכלי רכב נוספים • עליזה בלוך: "תושבי בית שמש יכולים להיות רגועים ובמקרה הצורך יש להם על מי לסמוך"
צילום: דוברות 'איחוד הצלה'
צילום: דוברות 'איחוד הצלה'

תרגיל אר"ן מיוחד המדמה אירוע רב נפגעים במתווה של תאונת דרכים עם מעורבות אוטובוס תלמידים, כלי רכב נוספים יחד עם קריסה של גשר – נערך אמש באזור התעשייה המערבי של העיר ובהשתתפות גופי הביטחון מהעיר.

התרגיל הרחב נערך בהובלת אגף המבצעים של 'איחוד הצלה', כאשר נטלו בו חלק אגף חירום וביטחון בעיריית בית שמש, משטרת ישראל, כיבוי אש ופיקוד העורף – ובמסגרתו תרגלו המשתתפים את החילוץ, טיפול והפינוי של עשרות פצועים בדרגות פציעה שונות.

מוקד 1221 של איחוד הצלה הזניק את מתנדבי איחוד הצלה הפרושים בכל רחבי העיר בית שמש והסביבה לחניון המכללה לשוטרים באזור התעשייה המערבי. המתנדבים הגיעו לזירה כשהם רכובים על אופנועים, רכבי חרום, אמבולנסים,  רכבים פרטיים ורכב השטח של איחוד הצלה.

כוחות הכיבוי ופיקוד העורף חילצו את הלכודים מהרכב וההריסות של הגשר ובמקביל אגף חירום וביטחון של העירייה הקים חפ"ק אחוד של כלל הכוחות ותורגלו שם שיתופי הפעולה במקרי חירום, כאשר בגלל אופי האירוע צוותי יחידת חוסן של איחוד הצלה פעלו אף הם במקום.

בסיום התרגיל ראש העיר ד"ר עליזה בלוך שנכחה באירוע שיבחה את כלל הכוחות שהשתתפו על תרגיל מוצלח תוך שיתוף פעולה מלא והוסיפה שתושבי בית שמש יכולים להיות רגועים ובמקרה הצורך יש להם על מי לסמוך.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.