רה"ע לשר התחבורה: "המציאות החדשה סכנה של ממש"

יוני קפלן
י"ג אייר ה'תש"פ 07/05/20
פרסום ראשון: ראש העיר ד"ר עליזה בלוך במכתב חריף ודחוף לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' "הצמצום הדרמטי של מספר המקומות הזמינים באוטובוסים יוביל באופן וודאי לצפיפות בתחנות ולהתקהלויות רבות בזמן ההמתנה לאוטובוס – דבר המהוווה סכנה של ממש בצל החשש להתפרצות מחודשת של מחלת הקורונה."
ארכיון מהדריניוז
ארכיון מהדריניוז

מצב התחבורה החמור ממילא בעיר בית שמש, עלול להפוך את האוטובוסים ל"מדגרות" הדבקה של הנגיף, ולסכנה בריאותית של ממש לציבור התושבים.

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך בפנייתה הדחופה לשר התחבורה, רגע לפני השבעת הממשלה החדשה, מבהירה באופן נחרץ כי כך המצב לא יכול להימשך...

 

מכתב ראש העיר לשר התחבורה

לכבוד,
שר התחבורה 
ח"כ מר בצלאל סמוטריץ

הנדון: התחבורה הציבורית בעיר בית שמש בצל משבר הקורונה

כידוע לך היטב מצבה של התחבורה הציבורית בעיר בית שמש בשגרה הוא חמור ביותר. הצפיפות באוטבוסים עוד טרם המשבר הינה בלתי נסבלת.  והעיר סובלת ממחסור אקוטי בקווי אוטבוס לכל רוחב העיר. 
בזמן שגרה מדי יום מתקבלות מאות פניות של תושבים שאוטובוסים חולפים על פניהם באפס מקום. מי שכן מצליח לעלות לאוטבוס, לעיתים קרובות נאלץ להידחס. קווים רבים מסיעים הרבה מעבר לתפוסתם הרשמית והמותרת. 
הדרישה לתחבורה ציבורית בעיר היא גדולה ומדי יום מצטופפים בסככות ההמתנה עשרות נוסעים בשעות העומס. 
ההנחיות החדשות של משרד הבריאות המציבות מגבלת כמות ל-20 נוסעים בנסיעה יובילו לפגיעה משמעותית באיכות השירות הנמוכה ממילא לתושבי בית שמש. הצמצום הדרמטי של מספר המקומות הזמינים באוטבוסים יובל באופן וודאי לצפיפות בתחנות ולהתקהלויות רבות בזמן ההמתנה לאוטובוס – דבר המהוווה סכנה של ממש בצל החשש להתפרצות מחודשת של מחלת הקורונה. 
מצב התחבורה הציבורית בעיר בית שמש בזמן השגרה נמצא בפער של מאות אחוזים מהנדרש, והמציאות החדשה שנכפתה עלינו מובילה לסכנה של ממש. 
אני מבקשת לייעד באופן מיידי ודחוף תוספות שירות על בסיס מכרזי משרד התחבורה או על בסיס חברות ההסעה המקומיות בכדי לתת מענה לתושבי העיר ולמנוע פגיעה בבריאות הציבור חלילה.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.