רבני העיר פיארו את מעמד סיום הש"ס המרכזי בבית המדרש 'ממזרח שמש'

יוני קפלן
ט' טבת ה'תש"פ 06/01/20
גלריה מפוארת של אדמו"רים, ראשי ישיבות ורבני שכונות וקהילות כיבדו את מעמד סיום הש"ס המרכזי בבית המדש 'ממזרח שמש' ובאו לתת כבוד ויקר ללומדים שזכו לסיים את התלמוד בבלי
צילומים: יעקב לדרמן
צילומים: יעקב לדרמן

במעמד מרגש ורווי הוד קדומים ובהשתתפות פאר של אדמו"רי ורבני העיר בית שמש, נערך מעמד סיום הש"ס המרכזי של בית המדרש הגדול 'ממזרח שמש' בקריה החרדית בבית שמש, לרגל סיום הש"ס שנלמד בבית המדרש במסגרת הדף היומי, ועתה זכו לסיים את הש"ס במחזור השלישי, כאשר בין מסיימי הש"ס יש בעלי בתים ואנשי עמל שבקביעות השתתפו בשיעורים וזכו לסיים את הש"ס יחד עם כלל לומדי הדף היומי בעולם.

המעמד המפואר נערך באולם של בית המדרש ממזרח שמש, ולצד בימת הרבנים המפוארת, הוכן מקום של כבוד עבור מסיימי הש"ס ועבור אלו שהצטרפו במהלך המחזור ללומדי השיעור, וגם הם בעז"ה מתכוונים להמשיך בשיעור וללמוד את הש"ס כולו.

את השיעור בדף היומי מוסר בבית המדרש דבר יום ביומו הגאון רבי פנחס זליג בלויא שליט"א ראש כולל 'קנין יוסף', שמזה למעלה מעשור מרביץ תורה בבית המדרש ומוסר את השיעור בדף היומי בצורה קולחת ובהירה בכדי שגם אלו שלא למדו בימי נעוריהם בישיבות, יוכלו להצטרף לשיעור ולהבין את סוגיות הש"ס.

המעמד המכובד נפתח בדברי ברכה ע"י מייסד ויו"ר בית המדרש, חה"כ הרב משה אבוטבול, שאף התמסר ביותר למען ארגון המעמד. בדבריו הביע את התרגשותו לראות את מסיימי הש"ס ובהם בעלי בתים שעמלים קשה לפרנסתם שעשו להם חוק לבוא כל יום לבית המדרש לשמוע את השיעור בקביעות.

בדבריו בישר הרב אבוטבול כי לצד השיעור של הגאון רבי פנחס בלויא שנמסר כל ערב בשעה 8:00, עתה עם תחילת המחזור החדש בדף היומי יפתח שיעור נוסף בשעה 11 בלילה, אותו ימסור הרה"ג שמואל רז, כאשר יחד עם השיעור יבוא גם המרא דאתרא של הקהילה הגאון רבי דוד כהן שליט"א להוסיף דברי הלכה מהנושאים שנלמדים בדף הלכה למעשה.

במעמד הקריא הרב אבוטבול מכתבי ברכה מרגשים שנשלחו למעמד הסיום ע"י מרן הגר"ש כהן שליט"א נשיא מועצת חכמי התורה, והגאון הגדול רבי בן ציון מוצפי שליט"א ראש ישיבת בני ציון.

עוד הפתיע הרב משה אבוטבול בשם ועד בית הכנסת, כאשר העניק מתנה טלית עם עטרה מכסף למגיד השיעור הגאון רבי פנחס בלויא, וכן העניק גביעים מכסף לכל אלו שזכו לסיים את הש"ס.

מיד עם תום מסכת הנאומים, יצא הקהל בריקודים לכבודה של תורה, ואחר הקהל התפזר מתוך התרוממות הרוח והנפש לשמחה של מצוה וחיזוק ללימוד התורה, להתחיל מחדש את שירת התורה "מאימתי קוראין את שמע".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.