"צו השעה": ח"כי בית שמש סיירו במתחמי חיסוני הקורונה

יוסי לוז
ט"ז טבת ה'תשפ"א 31/12/20
בסיור משותף ביקרו חברי הכנסת מהעיר במתחמי החיסונים של קופות החולים מכבי וכללית הפועלים בבית שמש, ובהמלכה אף התחסנה חברת הכנסת קטי שטרית • מאז הגיעו החיסונים נגד הקורונה התחסנו כ8,000 מתושבי העיר, בתוכם למעלה ממחצית מאוכלוסיית הסיכון בעיר

בשעות הבוקר ערכו חברי הכנסת המתגוררים בעיר סיור במתחמי החיסונים נגד הקורונה, של קופות החולים כללית ומכבי בעיר, אשר החלו לפעול בעיר בשבוע שעבר ובמהלכם אף התחסנה חברת הכנסת קטי שטרית שאמרה, כי "זו שעתם היפה של הצוותים הרפואיים במלחמה נגד הקורונה"

בתחילה ביקרו חברי הכנסת משה אבוטבול (ש"ס) וקטי שטרית (הליכוד) יחד עם שרת התפוצות עומר ינקלביץ במתחם החיסונים של קופת חולים 'מכבי' בעיר וערכו סיור במקום יחד עם ד״ר טניה קרדש המנהלת הרפואית של המחוז, עם יצחק קלוגמן מנהל קשרי הקהילה החרדית ורונן דוידוביץ מנהל התפעול.

לאחר מכן המשיכו הח"כים למתחם החיסונים של קופת החולים  'כללית' וסיירו במקום יחד עם הגב׳ שרון מליח מנהלת אדמי׳ מחוז ירושלים, רמה מינץ מנהלת סיעוד ומתחם החיסונים ודוד שכטר מנהל פרויקטים מחלקה החרדית מחוז ירושלים.

ח״כ משה אבוטבול, המכהן גם כחבר ועדת קורונה וועדת הבריאות, אמר בסיור: "אני מודה לצוות הרופאים והאחיות שמתאמצים לחסן בזריזות את האוכלוסייה בתנאים לא פשוטים, ומברך את ראשי קופות החולים שימשיכו להצליח להביא כמה שיותר אזרחים להתחסן. זו צו השעה. אני קורא לכל הציבור בכלל ולציבור החרדי בפרט, לבוא ולהתחסן ולקיים את מצוות ועשית ככל אשר יורוך".

חברת הכנסת קטי שטרית שהתחסנה באופן אישי במהלך הסיור במתחם החיסונים של 'כללית', בירכה את הצוות הרפואי במקום והודתה על השירות האדיב ועל היחס המסור למטופלים. "הגעתי עם חבריי, השרה ינקלביץ' וח"כ אבוטבול, כדי לתמוך ולחזק את הצוותים הרפואיים. זו שעתם היפה של הצוותים הרפואיים במלחמה נגד הקורונה. חשוב להזכיר שהמגיפה עדיין בקרבנו ויש לשמור על הנחיות משרד הבריאות".

נזכיר, כי מאז הגיעו החיסונים ארצה בבית שמש חוסנו קרוב ל-8,000 תושבים. על פי הנתונים שפורסמו אמש על ידי החמ"ל העירוני חוסנו 7,450 חיסונים. כמו כן, על פי הנתונים, בעיר ישנם כ8,500 תושבים מעל גיל 60, כאשר 4,500 מתוכם כבר חוסנו שהם כ53% מאוכלוסייה זו.

במליאת מועצת העיר שהתקיימה אמש, אמרה ראש העיר עליזה בלוך: "אני רוצה לשבח את הצוותים הרפואיים בבית שמש, השבוע חוסנו 8,000 תושבים, בתוכם מחצית מאוכלוסיית הסיכון בעיר. אני קוראת לכל התושבים, לכו להתחסן, רק כך נוכל לסיים עם הקורונה ונוכל לחזור לחיי שגרה".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.