בערב פסח: עשרה מקרי התלקחות בזמן ביעור חמץ

יוסי לוז
ט"ז ניסן ה'תשפ"א 29/03/21
למעלה מעשרה מקרים של כוויות טופלו בזמן שריפת החמץ בערב פסח על ידי יו"ר 'עזרת אחים' וכוחות ההצלה • הרב קאפ ל'מהדריניוז': "אנשים לא לומדים שלא משתמשים בחומרי בעירה. היו מקרים קשים, ביניהם כאלו שנכוו ב30 אחוז מהגוף ושני אנשים שממש בערו"
הרב אברהם קאפ מכשיר את מטבח 'עזרת אחים' לפסח
הרב אברהם קאפ מכשיר את מטבח 'עזרת אחים' לפסח

במהלך יום שישי האחרון הוזעקו כוחות ההצלה למעל עשר קריאות ודיווחים על מקרי שונים של כאלו שנכוו במהלך מדורות ביעור החמץ של ערב פסח ברחבי העיר, כשבמקרה נוסף אף ילד נכווה ממים רותחים שנשפכו מקומקום רותח.

לא פחות משנים עשר מקרים שונים של כוויות בדרגות פציעה שונות טופלו בזמן שריפת חמץ שנערכה השנה מוקדם מהרגיל. ברוב המקרים מי שהעניק את העזרה הראשונה והטיפול בנפגעים היה יו"ר ארגון 'עזרת אחים', הרב אברהם קאפ, שטיפל בהם במקום וחסך מהם את הצורך להתפנות בערב החג לבית חולים.

בשיחה עם 'מהדריניוז' מספר הרב קאפ: "היו כוויות קשות מספירט, חומרי בעירה ושאר דברים שזורקים, ומקרה נוסף של ילד קטן נכווה ממים רותחים שנשפכו מקומקום. היו שנים עשר קריאות, כאשר שניים מתוכם היו קשים וטפלתי בהם באופן אישי. היו מקרים קשים, ביניהם כאלו שנכוו ב30 אחוז מהגוף ושני אנשים שממש בערו".

"אנשים לא לומדים שלא משתמשים בחומרי בעירה", מוסיף הרב קאפ. "מי שנכווה ומקבל את הכוויה זה לא מי ששופך את החומר ומחזיק בו. הם מושלכים לתוך המדורה, מתפוצצים ואז יכולים לפגוע בכל הסובבים חלילה".

נציין, כי בעיריית בית שמש פזרו ברחבי העיר מכולות לשריפת חמץ מבעוד מועד למען הסדר והניקיון ובמטרה למנוע אירועים מסוג זה, כאשר במהלך זמן ביעור החמץ אף הסתובבו ראש העיר עליזה בלוך וממונה שפ"ע חבר מועצת העיר שלמה ברילנט בין המדורות ברחבי העיר ועקבו מקרוב אחרי הפעילות.

אחד המקרים שטופלו בערב החג 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.