עצומה בעיר: "תפתרו את בעיות הקליטה הסלולרית"

יוסי לוז
כ"ד סיון ה'תשפ"א 04/06/21
בעקבות בעיות הקליטה הסלולרית בעיר, קבוצת תושבים יוצאת במאבק ודורשת מהעירייה לטפל בנושא • בשיחה עם 'מהדריניוז' הם אומרים, כי במידה והעירייה תתעלם - הם יפעלו עצמית מול חברות הסלולר, ויקיימו מו"מ מולם להצבת אנטנה נוספת - ובתמורה, החברה שתיענה לאתגר תקבל ניודים של תושבים רבים
אנטנה סלולרית | באדיבות המצלם
אנטנה סלולרית | באדיבות המצלם

בעקבות בעיות הקליטה הסלולרית ברחבי העיר, קבוצת תושבים יצאו למאבק על מנת שהעירייה תפעל לפתרון. במסגרת המאבק, חתמו עד כה מאות מתושבי העיר על עצומה הקוראת לנציגי הציבור בעיר לפעול לפתרון באופן מיידי

"הקליטה בעיר בית שמש נוראית. תושבי העיר התרגלו לכך שאין קליטה בבית, ואף ברחוב", כתבו יוזמי המחאה והוסיפו, כי "תושב בית שמש ממוצע, התרגל לא לקבל שיחות והודעות חשובות. לרוב על מנת להוציא שיחת טלפון או לשלוח הודעה, הוא צריך לעמוד במקום מאוד מסוים בבית ולרוב גם ברחוב. כלומר, לצאת מהבית על מנת להוציא שיחה או לקבל הודעה, הוא דבר די נפוץ בבית שמש. כנראה שיש ערים במדינה שעדיין תקועים בשנות השמונים".

במטה המאבק מוסיפים, כי "מעבר לחוסר הנוחות הקשה והמחיר שתושבי העיר נאלצים לשלם בלית ברירה על קו בזק, מדובר ממש בסכנה. נציגי העירייה מתעלמים מבקשות התושבים החוזרות ונשנות. לכן התאגדו בימים האחרונים מספר תושבים והם בוחנים מספר דרכים כדי לשים סוף לעניין המורכב".

המארגנים דורשים מהעירייה לפעול בנושא מיידית. בשיחה עם 'מהדריניוז' הם אומרים, כי "אם למרות הכל הנציגים יתעלמו, נוכל לפנות ישירות לחברות הסלולר, לקיים איתם משא ומתן על מנת שיתקינו עוד אנטנות וידאגו לקליטה מספקת, ובתמורה אנחנו, התושבים, נתנייד לאותה חברה".

מארגני המאבק מוסיפים ומספרים, כי כשהם פנו לעירייה על מנת לקבל תגובה הם קיבלו תשובה מתחמקת ומסרו, כי "שאלת הקליטה הסלולרית היא מול משרד התקשורת. בביקור האחרון של השר בעיר ראש העיר העלתה בפניו את הסוגיה והשר דאז הנדל הבטיח לקדם את הנושא. נקווה שעבודת הממשלה תוסדר בקרוב וניתן יהיה לשוב ולקיים פגישות עבודה ולקדם נושאים אלו".

בשורת הסיכום מחדדים יוזמי העצומה את סיבת המאבק ומוסיפים, כי "בעיר בית שמש מתגוררים כ-150,000 איש. כמות האנטנות היא כשלושים. לצורך ההשוואה, בתל אביב גרים כ-450,000 כמות האנטנות היא מעל ל-200. ההבדל – דרסטי".

"שנית, הטעות הנפוצה בציבור היא המחשבה שככל שיש יותר אנטנות רמת הסיכון מקרינה עולה, ולכן ההתנגדות להקמת אנטנות חדשות די נפוצה. על פי המשרד להגנת הסביבה, ככל שיש יותר אנטנות רמת הקליטה שנצרכת מכל אנטנה פוחתת. במילים אחרות ככל שיש יותר אנטנות, רמת הקליטה המזיקה פוחתת".

עד כה  הצטרפו לדרישה מאות מתושבי העיר - ובמטה המאבק מבקשים למסור, כי המעוניינים לשנות את המצב הגרוע של הקליטה הסלולרית בעיר, מוזמנים להצטרף לעצומה ובכך תתרחבנה אפשרויות הפעולה. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.