עיר עוני או עיר של תורה וגדולה

מערכת מהדריניוז
כ"ב סיון ה'תשע"ז 16/06/17 4
בעקבות יריד התעסוקה העתיד להתקיים בעיר מאמר מערכת שפורסם לפני כשבועיים במהדריניוז הופך להיות רלוונטי מתמי- לקריאה
אף אחד לא רוצה לחיות בעיר שכולה עוני. בית שמש חייבת להיות עיר של תורה וגדולה בשולחן אחד, זה אפשרי.
נופים בבית שמש
נופים בבית שמש

הבניה והפריחה המבורכת של העיר יכולה להיות גם הקללה שלה, גידול ללא תכנון מראש וללא חשיבה מעמיקה על כל ההיבטים של הצמיחה תביא להקמת עיר ענייה שתושביה ירצו לברוח ממנה.

כיום בעיר נבנים מרכזי קניות רבים בהם ניתן יהיה להוציא כסף אך מנגד יש לבנות גם מרכזי תעסוקה שגם ייצרו את הכסף שמוציאים במרכזי הקניות.

כך לדוגמא בתעסוקה,

הצורך בתעסוקת נשים הוא אחד המאפיינים המובהקים של עיר חרדית. אברכים רבים באים לעיר כאלו שהאישה לוקחת על עצמה את פרנסת הבית בגבורה גדולה. הם אלו שיהפכו את העיר לעיר תורה המגדלת דורות מבורכים אבל כסף  מנלן.

כבר היום נשמעות תלונות על העדר תעסוקה לדורשות העבודה הרבות.

ולא, מוכרנית בחנות זה לא מקצוע ולא מענה לפרסת בית. אשת אברך יכולה רוצה וצריכה לעבוד בעבודות שיכבדו אותה ואת התפקיד הרם שלקחה על עצמה. מקצועות כמו הייטק ומקצועות חופשיים דורשים קיום של חברות גדולות ומנעד עסקים רחב.

חיפוש גורמים מרחבי הארץ שיפתחו חממות הייטק שיספקו תעסוקה זה צורך השעה של היום קל וחומר הצורך של המחר. סיפוק תעסוקה מביא ליציבות כלכלית ופריחה גם של העסקים הרבים בעיר.

על מנת להביא עסקים בסדר גודל כזה העירייה חייבת לחשוב על הטבות וצ'ופרים לעסקים הגדולים. הם חושבים כלכלה והדרך לדבר איתם זה כלכלה.

עד כה בעלי עסקים רבים שניסו לשדל בעלי חברות להגיע לעיר תמורת הקלות ועזרה נענו בסירוב וללא כל עידוד ותמריץ.

עיר יצרנית זהו תנאי להצלחה עתידית של העיר.

בעלי העסקים בעיר מתלוננים גם על כך שאין כניסה של צרכנים מחוץ לעיר, כדי שעיר תפרח חייבים להכניס כספים גם מחוץ לעיר. לא בכדי ערים רבות מעודדות "תיירות" וכניסת מבקרים מרחבי הארץ. תיירות באמצעות מוסדות תרבות או אירועים גדולים וכל דבר אפשרי.

כדי להביא אנשים מחוץ לבית שמש לעיר יש להתמודד עם אתגר כפול, מחד לנסות ולהביא לעיר גם כאלה שאינם חרדים ומאידך לשמור על הצביון של העיר. צביון חרדי.

החלק האופטימי יותר מצביע על כך שזו עיר הממוקמת בטבורה של הארץ. עם פתיחת הכבישים החדשים והסמיכות לערים הגדולות ירושלים ותל אביב ניתן יהיה להפוך את העיר לנקודת מפתח על הציר המרכזי הזה. נקודה שכל עובר אורח ימצא סיבה להיכנס אליה.

עוד מעלה גדולה למקום עלינו.. היא הנופים עוצרי הנשימה והאתרים הארכאולוגיים שיכולים להפוך בקלות לאתרי חן מבוקשים מכל הארץ לתיירות ולמידה.

כך לדוגמא אירוע המלמד על האפשרויות של העיר זה האירוע השנתי המתקיים בכל חג הסוכות למוזיקה אלטרנטיבית. מכל הארץ מגיעים ביום אחד כדי להנות מאירוע גדול ומושקע, יפה עשתה עיריית בית שמש באמצעות הדובר החרוץ מתי רוזנצוויג שלא ויתרו על קיומו של האירוע למרות הקשיים וההתנגדויות.

קידום ושיווק נכון של אוצרות העיר חשובים מאד על מנת על כל אלה יש לחשוב היום למען העיר של מחר.

באווירה שבה העיר מוזכרת תמיד בהקשרים של קיצוניות קשה לעשות זאת אבל גם אפשרי.

רעיונות יש למכביר וכדי להגשים אותם יש להקים צוות מוחות שיאגד את כל ההיבטים של הצרכים הללו לכדי תכנית פעולה אחת. העירייה לא יכולה לעסוק רק בבנייה עם כל הברכה שבה, אלא לצפות פני עתיד ולנהל את אותו.

חייבים להתעורר אנחנו כבר לא עיירת הפיתוח שהיינו לפני שני עשורים גם לא השטייטעל שאנחנו היום, אנחנו בדרך להיות עיר ואם בישראל ואחת הגדולות שבהן. ויפה שעה אחת קודם.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • בינתיים כל מהלך שנעשה בעיר נכשה לטובת הגבר והאשה החרדים. על מה בדיוק מתלוננים???? הדיור? מחיר למשתכן החרדי בלבד!
    ירידי תעסוקה? לחרדים בלבד. סבסוד קייטנות? לחרדים למהדרין. אטרקציות קיץ? בלבוש צנוע! מופעי קיץ? חס וחלילה לא יופיעו נשים! הכל לקווחת התושב החרדי הטפיל שלא תורם למדינה ולא נוקף אצבע לטובתה אך מוצץ את דמה ואת דם העיר בית שמש. משה אבוטבול אמנם מוציא כספים. אך אלו הכספים שלנו!!!!!!! אפס בניהול אפס במדיניות אפס בשלטון.
  • צאו לנו מהווריד - בואו ונפריד!
  • סליחה עם כל הכבוד לך מר משה אבוטבול, מה עם נקיון העיר בית שמש? בעיקר רמה א׳ב׳ .נוותר לך על על ג׳. מדוע חלק מפחי הזבל ללא מכסים, ופחי זבל מאוד ישנים, תחנות האוטובוס מטונפים.. ואוטובוסים שבורים ומלוכלכים, חלק מהם ללא מזגנים. לא מספיק משלמים ארנונה??.אינך שולט בעיר הזאת? . אין לך תקציב ממשלתי?מה קורה ? למה אי האכפתיות , הרי בחרו בך לא? מדוע תושבי רמת ב׳ צריכים ללכת בשעות מאוחרות של הערב ולאסוף בבושת פנים ירקות, ובננות מרוסקות מהריצפה. כדי להאכיל את ילדיו..אני אגיד לך למה? למה הכלכלה שלך לא נכונה, אין תעסוקה בעיר.אתה דואג כל הזמן לבנייה , וכיכרות. וסופרים. את הרעב לא מעניין בנינים וכיכרות.אולי כדאי להזמין עיתונות לרמת בית שמש, שכל המדינה תדע מה קורה פה..ואז תתחיל להזיז את עצמך.
  • ...............