סיוע לתושבים: סילברסטין הקים חפ"ק קורונה

יוסי לוז
א' אב ה'תש"פ 22/07/20
בעקבות פניות רבות לעזרה בנושאים שונים, בעיקר של חולי קורונה ומבודדים תושבי העיר, הקים המשנה לראש העיר חפ"ק קורונה שמרכז ומטפל בסיוע לזקוקים לעזרה • סילברסטין: "חובת השעה היא בסיוע ועזרה כמה שניתן כדי להקל על התושבים"

המצב אליו נקלענו, כאשר ישנם חולי קורונה הנמצאים בבתיהם ובמלוניות החלמה, כמו גם מאות הנמצאים בבידוד וכדו', הביא את יו"ר סיעת 'דגל התורה' דגל התורה והמשנה לראש העיר ישראל סילברסטין להקים חפ"ק קורונה שמרכז ומטפל בסיוע לתושבי העיר הזקוקים לעזרה.

חפ"ק זה הוקם לאחר פניות רבות שהגיעו למפתן לשכתו, בין היתר בשל תפקידו כממונה הבריאות בעיר, כאשר מלבד הפעילות השוטפת שלו בכלל עניני העיר, בתקופה האחרונה התרבו הפניות לסיוע טכני ובירוקרטי בתקופה קשה זו.

לצורך כך, גייס סילברסטין את עוזריו במין צו חירום והפך את הלשכה לחפ"ק המרכז את כל פניות הציבור, כאשר כל הפניות הנכנסות בנושאי הקורונה מנוטרות ומופנות לטיפול מהיר ויעיל על ידי צוות הלשכה מול הגורמים הרלוונטיים בפיקוד העורף, קופות החולים והעיריה.

נוסף על כך, חבר המועצה יוסי גולדהירש, ממקימי מערך החירום בעיר וחבר ועדת חירום וביטחון, הקים מערכת המרכז את פעילות ארגוני החסד - ויחד הם מטפלים במאות הפניות הזורמות ללשכה.

במקביל לטיפול בפניות על קשיים בבידוד, תמיכה וסיוע במזון ובתעסוקה הולמת, מטופלות הבקשות להתפנות למלוניות קורונה וכן בהתגברות על חסמים בירוקרטיים בקופות החולים ובמוקד פיקוד העורף שהוקם בחמ"ל העירוני, אשר עושים כמיטב יכולתם על מנת לעזור ולסייע ככל הניתן.

"אין זה סוד כי מחלקת הרווחה והעובדים הסוציאליים נמצאים בשביתה בימים אלו ובכך נופלת מעמסה נוספת על לשכתו של הממונה ישראל סילברסטין, העובד ללא הרף, במסירות רבה, כדי לתת מקסימום שירות ומענה במינימום זמן לבעיות שעולות.

יחד עם קשיי משפחות הנדבקים והחולים, מתנקזות לחפ"ק בקשות ופניות שונות שמתעצמות בימים אלו יותר מימי שגרה, כמו בקשות להנחות בארנונה, פניות להנחות חריגות בשל פיטורין, טיפול בעיקולים ושאר פעילויות עירוניות אחרות של סיוע שגרתי מול מחלקות העירייה השונות אשר סבוכים שבעתיים בימים אלו.

גם במישור הארצי מופנות בקשות לטיפול בנושאי חל"ת, ביטוח לאומי, מענקי עבודה ועוד, אשר מטופלות על ידי ראש הלשכה אלחנן בניאל מול שלמה גולדנטל מנהל הלשכה הארצית לפניות הציבור של 'דגל התורה'.

המשנה לרה"ע, שמקבל אף שיחות אישיות, פעל להרחיב את יכולת קבלת הקריאות והפניות של החפ"ק המיוחד, כשבין היתר יזם פיילוט יחד עם קופות הצדקה השכונתיות אשר נרתמו להיות מוקד בחפ"ק ולקבל פניות מהתושבים - כאשר הם יחברו אותם לגבאי הקופות השכונתיות ובמקרה הצורך יעבירו לצוות הלשכה והחפ"ק.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.