נתניהו בעיר: "לא צריך בחירות - תקציב עכשיו״

יוסי לוז
כ"ג אב ה'תש"פ 13/08/20
על מנת לבחון את תוכניות הסיוע להמרצת התעשייה והחזרת העובדים למשק, ראש הממשלה ושר האוצר הגיעו לביקור במפעל 'גילרו' בבית שמש • נתניהו: "מה שאנחנו צריכים לעשות זה להזרים מהר כספים למערכות השלטון, למערכות האזרחיות ולכל אזרחי ישראל"
צילום: קובי גדעון/לע״מ
צילום: קובי גדעון/לע״מ
צילום: איתי בית און/לע״מ

במטרה לחזק את התעשייה הישראלית ולבחון מקרוב את תוכניות הסיוע להמרצת התעשייה והחזרת העובדים למשק, אמש הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ לביקור מיוחד במפעל 'גילרו', הנמצא באזור התעשייה המערבי של בית שמש.

במהלך הביקור, בו השתתפו נשיא התאחדות התעשיינים רון תומר, מנהל רשות המיסים ערן יעקב, ראש העיר עליזה בלוך וסגנה משה שטרית - מנכ"ל המפעל אבי גלברד ערך למשתתפים סיור במפעל והמשתתפים שוחחו עם העובדים הוותיקים שהוחזרו מחל״ת ועם עובדים החדשים שנקלטו במפעל בימים האחרונים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: ״אני כאן עם שר האוצר, עם רון תומר נשיא התאחדות התעשיינים ועם אבי גלברד במפעל 'גילרו' - שמייצר וופל. המפעל הזה קיבל פטור מארנונה וקיבל תמרוץ להביא עובדים. הוא עכשיו גייס עוד שמונה עובדים והוא הולך לגייס עוד עובדים. זה חלק מהתוכנית שלנו לסייע לעסקים, אני שמח לראות שהיא עובדת".

"שר האוצר ואני הולכים להביא עוד תוכניות לתמרוץ העסקה וצמיחה בעסקים", הוסיף נתניהו. "אנחנו משקמים את כלכלת ישראל ודואגים גם לבריאות, גם לכלכלה, וכמובן כל הזמן גם לביטחון - את זה אתם רואים. אני בטוח שבמאמצים האלה נצליח. מה שאנחנו צריכים לעשות זה גם להזרים מהר כספים לכל מערכות השלטון, למערכות האזרחיות שלנו, לכל אזרחי ישראל, ולצורך זה אני מקווה שנוכל להעביר תקציב בהקדם. לא צריך בחירות - צריך להעביר תקציב עכשיו״.

בשלהי דבריו הוסיף ראש הממשלה ואמר: "תגבירו את הצריכה - תאכלו וופל, או כל דבר אחר מתוצרת ישראל. אתם רוצים לעזור לכלכלה, לעזור לעצמכם - תקנו תוצרת ישראל. זה עוזר".

ראש העיר עליזה בלוך אמרה, כי "ההשלכות הכלכליות של נגיף הקורונה יצרו אתגרים הנוגעים לכל בית בישראל. אין לי ספק שממשלת ישראל וראש הממשלה יתמידו במחויבות למתן מענה ופתרונות למצוקות בעלי העסקים. הצרכים מגוונים. קשיי ההייטק אינם קשיי בעלי אולמות האירועים  ואינם קשיי היומיום אותם חש בעל פיצרייה שכונתית".

"שיתוף פעולה הדוק בין השלטון המרכזי והמקומי יסייעו להתייצבות הכלכלה המקומית", הוסיפה בלוך. "יחד עם שותפיי מסיעת הליכוד, יו"ר הסיעה ח"מ שלום אדרי ומ"מ סגן רה"ע משה שטרית, אנו פועלים בהובלה משותפת לעידוד רכישה מקומית מבעלי העסקים בעיר. עבורי זהו מודל של שוטפות, חינוך לאחריות וחיזוק הערבות ההדדית".

שר האוצר ישראל כ״ץ סיכם את הביקור וכתב: "ביקרתי הבוקר  עם רה״מ בנימין נתניהו במפעל גילרו, לייצור גביעי גלידות, בבית שמש. כמו שהתחייבנו: המענקים לעצמאים ובעלי העסקים ותשלום דמי אבטלה לשכירים לשנה שלמה, יצאו לדרך.  וכן, הוופל היה טעים".

מ"מ וסגן רה"ע משה שטרית אמר לאחר הביקור, כי "זה אמנם היה ביקור קצר אבל קדם לו ביקור ארוך אצל שר האוצר ישראל כץ אתמול, בית שמש חייבת התערבות ממשלתית. אמרתי לראש הממשלה שאנחנו מצפים לקיים את ההתחייבות לעדיפות ממשלתית בדמות הצעת מחליטים לבית שמש על מנת שנוכל לשנות מהיסוד את מצבנו הכלכלי ובכך לעמוד באתגרים הרבים העומדים בפנינו כאן בעירייה".

"אנחנו כבר עובדים לא מעט זמן על כך ואנחנו מקווים שלאחר אישור התקציב הממשלתי והורדת מפלס בממשלה נוכל להתפנות לעבודה החשובה הזאת", הוסיף שטרית, תוך שהבהיר, כי "נבצר מיו"ר סיעת הליכוד שלום אדרי להשתתף במפגש, אך הוא שלח דרישת שלום לראש הממשלה ולשר האוצר".

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.