ניצל בנס: הבימה קרסה והילד יצא ללא פגע • תיעוד

יוסי לוז
כ"ב ניסן ה'תשפ"א 04/04/21
נס של ממש אירע בצהרי השבת בבית הכנסת משכן אליהו ומלכה ברחוב נחל עין גדי בעיר, כאשר בימת בית כנסת קרסה על ילד קטן ורק בנס הוא ניצל ממנה • בתיעוד ממצלמות אבטחה ניתן לראות איך הילד ניגש לתיבת החזן, מחפש את טליתו ובמפתיע הבימה קורסת ורק בנס הוא יוצא ללא פגע
צילום: מתוך מצלמות האבטחה
צילום: מתוך מצלמות האבטחה

ועל נסיך: תיעוד ממצלמות בית הכנסת משכן אליהו ומלכה ברחוב נחל עין גדי שבשכונת רמה א' בעיר, ממחיש את גודל הנס שאירע בשבת האחרונה, שביעי של פסח, במסגרתו נמנעה קריסה של תיבת החזן על ילד ואשר יכלה חלילה להסתיים אחרת.

המקרה אירע בשעות הצהריים המוקדמות של השבת האחרונה. אחד מילדי הקהילה ניגש אל תיבת החזן (הבימה), בכדי לתור אחר הטלית שהשאיר שם בבוקר אותו היום – אך לא ציפה כי התיבה הגדולה והכבדה תקרוס דווקא עליו, בשעה שבית הכנסת היה ריק ממתפללים.

הילד ניגש אל מגירת הטליתות שבתיבה זו, במטרה למצוא בתוכה גם את טליתו שלו, אך פעולת הפתיחה ככל הנראה גרמה לכך כי התיבה איבדה את שיווי משקלה, ככל הנראה בשל ערימת ספרי קודש שהונחו עליה מבעוד מועד – וכך התיבה הכבדה התהפכה לכיוונו.

בנס שמימי ובלתי ניתן להסבר, הילד הצליח לחמוק מפגיעה ויצא בריא ושלם מאירוע זה, כאשר מצלמות האבטחה של בית הכנסת היו שם לתעד את גודל הנס ולספר על עוד אחד מניסי חג הפסח.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.