נוה שמיר: שמות הרחובות יכללו שמות נשים

יוני קפלן
ט"ז חשון ה'תשפ"א 03/11/20
שמות הרחובות בשכונת נווה שמיר יופיעו במלואם, ויכללו גם שמות של נשים, לאחר שהעירייה שינתה את החלטתה לקצר את שמות הרחובות כך שיכללו את שם המשפחה בלבד. כך פורסם אמש לראשונה באתר זמן ישראל • עיריית בית שמש: "יו"ר הוועדה פורר לקושש קולות ולנהל קמפיין על גבם של תושבי העיר."
צילום: ויקיפדיה
צילום: ויקיפדיה

אתר זמן ישראל: שמות הרחובות בשכונת נווה שמיר המוקמת בימים אלה בבית שמש יוקדשו לגיבורי וגיבורות ישראל. אולם במסגרת פשרה במועצת העיר הוחלט לשנות את שמות הרחובות כך שיכללו שמות משפחה בלבד, 

המדובר בשמות רחובות על שם האחים אוריאל ואלירז פרץ, רס"ן רועי קליין ויוני נתניהו, לצד דמויות נשיות כמו חנה סנש, שרה אהרונסון והצדקת ללה סוליקה ממרוקו – כולם היו אמורים להופיע ללא שמם הפרטי. כך, למשל, רחוב חנה סנש, אמור היה להופיע כרחוב סנש.

שכונת נווה שמיר החדשה בבית שמש (צילום: עיריית בית שמש)

(צילום: עיריית בית שמש)

בעקבות ישיבת המועצה שהתקיימה לפני כחודש, הוחלט כאמור לקצר את שמות הרחובות, והמועצה חזרה בה מהצעת הפשרה, בהמשך לביקורת החריפה שנמתחה על החלטתה בדיון שנערך בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת.

יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), יזם את הדיון בעקבות הפרסומים על הפרשה. הדיון בוועדה התקיים מבלי שהשתתף בו אף נציג מטעם עיריית בית שמש.

"בריחה מדיונים היא לא תוכנית עבודה", אמר פורר על החלטת עיריית בית שמש להיעדר מהדיון בוועדה. "כשוועדה מזמנת אני מצפה שלא יאיימו על העובדים ויגידו להם לא הגיע לוועדה. יש סנקציות שהכנסת יכולה להטיל על מי שמחליט לברוח מדיונים, בין אם זאת שלילת כניסה לכנסת בכלל. צורת הבריחה היא פסולה.

מעיריית בית שמש נמסר :"בעיר בית שמש לא נמחק אף שם של גבר או אשה. שכונת נווה שמיר תנציח ותתפאר בשמם וזכרם של גיבורות וגיבורי ישראל". עיריית בית שמש לא ראתה צורך להשתתף בדיון, שבבסיסו עומד רצון של יו"ר הוועדה פורר לקושש קולות ולנהל קמפיין על גבם של תושבי העיר.

"מספיק היה להקשיב לדברי השבח לפעילות של ראשת העיר בוועדה, כדי להבין עד כמה הדיון היה מנותק מהמציאות. ראשרת העיר ד"ר בלוך תמשיך לפעול ותמנה נשים לתפקידים בכירים, תעצים נשים ותפעל להנציח גיבורות ברחבי העיר. ולכל הדואגים תמנה ותקדם ותנציח גם גברים".

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.