"מעבדות קנאביס" מבית שמש תרכוש כ 25 טון קנאביס!

ד. קושנר
י"ט חשון ה'תש"פ 17/11/19
"קנאביס מעבדות" החברה שהוקמה על ידי מייסדי "גרין סמוק "- חברת סיגריות אלקטרוניות מבית שמש, ונרכשה לפני כ -6 שנים ב-110 מיליון דולר חתמה על עסקה עם חברת גידול הקנאביס "טוגדור" כל הפרטים ...
צילום : איל טואג
צילום : איל טואג

 5.5 שקלים עבור כל גרם קנאביס

שבוע שעבר דיווח אתר "גלובס" כי חברת גידול הקנאביס "טוגדור"המנוהלת על-ידי המנכ"ל ניסים ברכה והיו"ר יוחנן דנינו, הודיעה בשבוע שעבר על חתימת הסכם מחייב למתן שירותי גידול קנאביס לחברת "קנאביס מעבדות". ההסכם אמור להניב לטוגדר 192 מיליון שקל על פני חמש שנים (תמורת 25 טונות קנאביס), כש-5 מיליון שקל מתוכם ישולמו מיד. בעקבות ההודעה, זינקה מניית החברה בכ-24% לשווי של 195 מיליון שקל.

הסכם זה הוא צעד בדרך להתממשות שתי התחזיות, בהנחה כי קנאביס מעבדות אכן תוכל למכור את הקנאביס ולממש את ההסכם.

קנאביס מעבדות היא חברת קנאביס שלא נחשפה עד לפני שבוע, אבל הדיווח של טוגדר באתר גלובס חושף כי מדובר בחברה שהוקמה על ידי מייסדי גרין סמוק - חברת סיגריות אלקטרוניות מבית שמש, שנרכשה ב-2014 על ידי חברת הטבק אלטריה ב-110 מיליון דולר. החברה העסיקה בשיא יותר מ-100 עובדים, אבל בתחילת השנה נסגרה.

האקזיט, אף שלא הוביל להקמת תעשיית סיגריות אלקטרוניות בישראל, הניב רווח אישי של עשרות מיליוני דולרים לכל אחד ממייסדיה של גרין סמוק, בניהם יזם חרדי המתגורר בבית שמש, שהוא הבעלים של קנאביס מעבדות, שעמה חתמה טוגדר על ההסכם. על פי הדיווח של טוגדר, מעבדות קנאביס מעוניינת לייצר קנאביס רפואי לשוק הישראלי וליצוא, וכן פיתחה מכשיר רפואי לצריכה של קנאביס.

פרטי ההסכם המתגבש הם כדלהלן: מעבר לסכום הראשוני של 5 מיליון שקל, תשלם מעבדות קנאביס 5.5 שקלים עבור כל גרם קנאביס שתמכור לה טוגדר. עלות הגידול תשולם כולה על ידי טוגדר, והיא תהיה אחראית עליו בפועל, גם ברמה הלוגיסטית וגם ברמה המקצועית. אם וכאשר טוגדר תתחיל לעבד קנאביס במפעל העיבוד שלה, יעובדו המוצרים במפעל זה בתמורה לעוד 2 שקלים לכל גרם, על פי תחזיות טוגדר.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.