מופת: בנו מקווה טהרה וחבקו בת אחרי 22 שנה

יוסי לוז
ח' ניסן ה'תשפ"א 21/03/21
22 שנה אחרי שנישאו, בשבת האחרונה חבקו בני הזוג חורי בת בכורה במזל טוב אחרי שנות ציפייה ארוכות • מאחורי הלידה המרגשת, ישנו סיפור מרגש ומחזק של אמונה וביטחון והצעה שנתן לבני הזוג מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ולפיו הם יתרמו מקווה טהרה ויושעו במהרה
האב המאושר אחרי הלידה
האב המאושר אחרי הלידה
קמפיין ההתרמה לבניית מקווה הטהרה

22 שנות ציפייה הסתיימו בשבת האחרונה עם לידת בתם הבכורה של בני הזוג חורי, לה הם חיכו שנים ארוכות ועשו כל דבר שיכלו על מנת להביא לכך, כשבין היתר פנו למרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ממנו ביקשו עצה וברכה - וקבלו הוראה מפתיעה.

בני הזוג שלא חסכו בשום אמצעי ועשו כל שביכולתם בכדי לזכות בפרי בטן, נועצו במהלך השנים בגורמי רפואה ובגדולי הרבנים וחוו הרבה אכזבות. בשלב מסוים, לפני כשנה וחצי, החליטו לעלות למעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי ולקבל על עצמן כל דבר שיורה להם.

מרן שר התורה הורה להם לבנות מקווה טהרה ביישוב בו לא היה מקווה עד היום ועל ידי כך יראו ישועה.  וכך עשו. חרף העלויות הגבוהות הכרוכות בהקמת דבר זה, בני הזוג לא אמרו נואש ודאגו, יחד עם המרכז הארצי למען טהרת המשפחה, להשיג את המימון להקמת עניין חשוב זה.

על מנת שהדבר אכן יהיה מועיל, הוחלט לשפץ את מקווה הטהרה במושב זוהר שבדרום הארץ, שבמהלך השנים התיישן.  בשיתוף פעולה עם המועצה הדתית הפועלת במועצה האזורית לכיש שופץ המקווה ולפני כתשעה חודשים בדיוק נחנך המקווה המשופץ.

תשעה חודשים לאחר מכן בדיוק, בניגוד לכל התחזיות, בשבת האחרונה למשפחת חורי הצטרפה תינוקת חדשה ובריאה, אחרי שקיימו את הוראתו של מרן שר התורה במלואה – וכך הסתיימו להן שנים ארוכות של צער ומכאוב, שאת מקומן תפס שמחה ואור שבעז"ה ילוו אותם עוד שנים רבות.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.