מאבק התח"צ: ביהמ"ש העליון ממליץ - שבועיים נוספים לגישור

יוני קפלן
ג' שבט ה'תש"פ 29/01/20
במטרה לשחרר את מכרזי התח"צ התקועים, בית המשפט העליון בשבתו כבית המשפט לערעורים בעניינים מנהליים המליץ ליבואני האוטובוסים וחברות התחבורה הציבורית לנסות לשוב לגישור בטרם הוא מתערב ונותן את פסק הדין. האבסורד: גם כאשר ישתחררו המכרזים, משרד התחבורה יבטלם
הפגנת התושבים מחוץ לכותלי בית המשפט העליון
הפגנת התושבים מחוץ לכותלי בית המשפט העליון

לאחר שקיים דיון השבוע בעניין מכרזי התחבורה הציבורית התקועים בבית שמש ובערים נוספים, המליץ אתמול בית המשפט העליון בשבתו כבית הדין לערעורים לצדדים לשוב אל המגשר בנסיון לפתור את המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט. 

"תמו טיעוני הצדדים והערעורים בשלים למתן פסק דין", נכתב בהחלטת בית המשפט,  "אך בטרם נעשה כן, המלצנו כי הצדדים יעשו מאמץ נוסף להגיע לפתרונות מעשיים לטובת האינטרסים של כל הנוגעים בדבר, ובראשם אינטרס הציבור להחיש את הפעלת הקווים שבהם מדובר." 

"לפיכך, ניתנה הסכמת היבואניות וכן הסכמת אגד, דן והיצרניות לשוב אל המגשר, בניסיון נוסף ואחרון להגיע להסכמות, ולו חלקיות, בסוגיות העומדות להכרעה, וזאת לפרק זמן מוגבל שתחילתו ביום 2.2.2020 וסיומו ביום 16.2.2020. בתום פרק זמן זה יגישו הצדדים הודעה מעדכנת בעניין מהלך הגישור הנוסף, ובעקבות ההודעה יוחלט על המשך הטיפול".

כאמור, בעוד שבועיים יראה בית המשפט האם יש צורך להתערב או שמא הצדדים הגיעו להבנות במסגרת הגישור.

כך או כך, תושבי בית שמש לא יצאו נשכרים מהסיפור, כיון שכאשר ישתחררו המכרזים מבחינה משפטית, משרד התחבורה יבטל אותם באופן מידי ויוציא מכרזים חדשים המותאמים לצרכי העיר בעת הזו. המכרזים הנידונים בבית המשפט אלה מכרזים שיצאו לפני מספר שנים ואינם משקפים את התפתחות העיר בית שמש בשנים האחרונות.

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.