לא תאמינו כמה קל להיפטר מהכאבים

מהדריניוז
ט"ז טבת ה'תש"פ 13/01/20
אם חשבתם שכאבים אורטופדיים נפתרים רק באמצעות טיפול רפואי מסובך וניתוחים, תחשבו שוב. הכירו את ד"ר איתמר ברים, מומחה כירופרקטיקה שבאמצעות טיפול מהיר ופשוט יעלים לכם את הכאבים בתוך זמן קצר.
צפו בד"ר איתמר ברים

כאשר איתמר ברים בן השש עשרה החל לסבול מכאבי גב, הוא לא תיאר לעצמו שמהם בעצם תצמח הקריירה הפרטית שלו. ביום בהיר אחד התכופף כדי להרים ארגז לא כבד וכשניסה להזדקף פשוט לא הצליח לעשות זאת. במשך שנתיים תמימות נדד מאורטופד למשנהו, עבר צילומים, טיפולי פיזיותרפיה למיניהם אך לשווא. הכאבים שבו וחזרו ואף התגברו. בגיל שמונה עשרה לקחה אותו אימו לראשונה לכירופרקט. הכירופרקט איתר את הבעיה ממנה סבל הנער והחל לטפל בו. ההקלה הגיעה מיד עם הטיפול הראשון ולאחר כמה חודשים נעלמו הכאבים לגמרי. איתמר, אשר בדיוק התלבט איזה מקצוע ללמוד, החליט שאם הוא נעזר כל כך בכירופרקטיקה, אין סיבה לכך שהוא עצמו לא יוכל לעזור לאחרים באמצעות ענף רפואי זה.
במהלך שבע (!) שנות הלימוד, הבין שישנם סוגים שונים של טיפולי כירופרקטיקה, חלקם עדינים יותר וחלקם פחות. הוא התמקד בסוג העדין ביותר ופיתח שיטה מיוחדת בה באמצעות טיפול בצוואר הצליח להעלים כאבי ראש מהם סבל באופן כרוני מאז היה ילד! הוא הגיע למצב בו לא נצרך כלל למשככי כאבים ולטיפולי המשך אצל הכירופרקט שטיפל בכאבי הגב שלו.
מאז חלפו שנים רבות, וד"ר ברים הקים רשת קליניקות פרטיות ברמת בית שמש ובירושלים. פגשנו אותו לשיחה קצרה.

 ד"ר ברים, האם תוכל להסביר לקוראינו מהי כירופרקטיקה?

"על קצה המזלג ממש, הכירופרקטיקה היא דרך ריפוי הפועלת לעזור לגוף לתפקד ללא כאבים ומחלות, באמצעות הסרת הלחץ מהעצבים המופקדים על השרירים והאיברים השונים. הכירופרקטיקה מאפשרת לכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף "לעבוד" באין מפריע. האיזונים העדינים של הכירופרקטיקה מחזירים את הגוף למצבו המקורי ומעלים את איכות החיים! בכירופרקטיקה, כל טיפול נקרא "תיקון", שכן הוא מתקן את מה שהתקלקל במרוצת הזמן ומחזיר את הגוף לפעילותו הראשונית והטבעית."

כמה טיפולים נדרשים כדי להרגיש שיפור?

"ובכן, ישנם גורמים שונים אשר ישפיעו על המהירות בה תחושו בשינויים הרצויים: מצב בריאותכם העכשווי, גילכם ואורך הזמן בו אתם סובלים מהסימפטומים. מחקרים מראים שהממוצע הנדרש הוא חודש של "תיקונים", כלומר 4 מפגשים חד שבועים, על מנת לתקן תפקוד לקוי של שנה אחת. כך שאם אדם סובל במשך שש שנים, הוא יצטרך שישה חודשים של טיפולים ע"מ לחזור לתפקוד תקין. תכיפות המפגשים (פעם בשבוע, פעם בשבועיים או פעם בחודש) תלויה בחומרת הבעיה ובקצב הריפוי הייחודי לגופו של כל מטופל. אני יכול לספר לכם על אדם אשר במשך שלושים שנה (!) סבל מבעיה כלשהי אשר הציקה לו והביאה אותו לכמעט חוסר תפקוד. הוא הגיע אלי ממש מיואש והחל בסדרת טיפולים. לאחר שנה הכל עבר והוא מתפקד היום כרגיל! אז נכון ששנה זה הרבה זמן, אך מה זה לעומת סבל של שלושים שנה?"

פציינט נכנס למרפאה. ד"ר ברים קוטע אותנו בעדינות ונכנס עימו לחדר הטיפולים. אנו נערכים לקראת הפסקה של עשרים דקות, חצי שעה, אך כעבור חמש דקות בלבד חוזר הדוקטור להמשך השיחה. אנחנו המומים. מה, זהו אורך הטיפול? ומה עם זעקות הכאב המפורסמות, נחלתם של הסיפורים אודות טיפולי כירופרקטיקה?

ד"ר ברים כמעט צוחק. "כן. בשיטה בה אני מטפל, כל טיפול (תיקון) לוקח ארבע דקות בדיוק, אלא אם כן ישנם סימפטומים ספציפיים הזקוקים לטיפול מעט ארוך יותר, וצעקות? לעולם לא תשמעו אצלי. השיטה בה אני עובד היא כה עדינה שאין סיבה אפילו לעוות את הפנים בחוסר נוחות..."

מדוע כל טיפול הינו קצר כל כך? אולי טיפול ארוך יותר יהיה יעיל יותר?

"אנשים רבים טועים לחשוב כי איכות הטיפול תלויה באורכו. בשיטת הטיפול שלי, "התיקון הביו – קרניאלי", זה לא כך. המטרה של התיקון היא להחזיר את העמידה הנכונה לעצמות הראש ולהביא להגדלה המקסימלית של תנועת שאיבת הנוזל המוחי, המשמש מזון למוח ולעמוד השדרה, אותה מבצעות עצמות אלו. התיקון עצמו מכוון את ה"משאבה" וכאשר היא משתחררת לגמרי הגוף מתחיל להתרפא. כך שלא משך התיקון קובע אלא התהליך שקורה בעקבות התיקון."

ומה זה אומר? שהשיפור בהרגשה אינו מגיע מיד בטיפול עצמו?

"לעיתים רבות התיקון משפיע מיידית על ההרגשה הזמנית, אך הרפואה האמיתית מגיעה עם הזמן לאחר הטיפול, כאשר הגוף מסתגל למצב החדש, שהוא בעצם המצב הנורמלי בו צריך הגוף להיות."
 

מהו טווח ההשפעה של תיקון ביו קרניאלי?

"ההשפעה של כל טיפול כזה הינה ארוכת ימים. ברגע שסיימת את הטיפול הראשוני אני ממליץ מאד לקבל תיקונים חודשיים על מנת למנוע הידרדרות מחודשת של המצב, הכל בהתאם למצבו של המטופל ומצב בריאותו."

הבנו שהכירופרקטיקה עובדת על חוליות הצוואר והגב. האם היא יעילה רק במקרים של כאבי גב או שישנם תחומים נוספים בהם ניתן להסתייע בה?

"כדי לענות על שאלה זו אספר לכם מעט היסטוריה. הטיפול הכירופרקטי הראשון ניתן בשנת 1895 בארה"ב, ע"י רופא בשם ד"ר פאלמר. הגיע אליו אדם שאיבד את שמיעתו בעקבות תאונת דרכים שעבר. ד"ר פאלמר ניסה להבין איך נגרם הנזק בתאונה וע"י הסרת הלחץ שיצרו החוליות שזזו ממקומן על עצב השמע של אותו אדם הוא החזיר לו את השמיעה! מאז התפרסם המקרה ורבים נהרו אל מרפאתו של ד"ר פאלמר בבקשות לרפואה. את חלקם קיבל הדוקטור וטיפל בהם. אך זאת עליכם להבין, לא כל בעיה ניתנת לטיפול באמצעות כירופרקטיקה!  כל אדם המגיע למרפאתי עובר קודם כל בדיקה על מנת להבין ממה בדיוק הוא סובל, ולאחר הבדיקה אני מודיע לו אם אוכל לטפל בו או שלא. ישנם מחלות וסימפטומים רבים שכלל אינם קשורים לגב, אשר הטיפול הכירופרקטי מסייע לגוף להיפטר מהם ולהחלים!"

האם כירופרקטיקה בטוחה עבור תינוקות וילדים?

"בוודאות כן! אני יכול לספר לכם שכשלושים אחוז ממטופלי הם ילדים ותינוקות רכים, לעיתים תינוקות בני יומם. לא מזמן הגיעה אלי אם עם תינוק שהוא אחד מזוג תאומים, דבר שגרם ללחץ רב על ראשו והוא נולד עם ראש מעוות ושק דמעות סתום. בגיל שלושה חודשים עדיין לא נערכה לו ברית והאם היתה מיואשת ממש. תוך שבוע וחצי מאז שהגיע אלי – נערכה הברית, ותוך מספר טיפולים נוספים הסתדרה גם צורת הראש. האם המרוצה שלחה אלי עוד מספר אמהות לתינוקות עם בעיות דומות ובכולם טיפלתי לשביעות רצונן המלאה!
דוגמא נוספת היא ילד אשר הובא לכאן ע"י אימו כשהוא סובל מדלקות אזניים חריפות חוזרות ונשנות. טיפלתי בו ובמהלך הטיפולים האם סיפרה לי על ביתה בת השלוש אשר סובלת ממתחים וכבר כמה חודשים אינה ישנה טוב בלילות. התחלתי לטפל גם בה וכבר לאחר הטיפול הראשון האם דווחה לי על שיפור עצום במצבה של הילדה!
ישנם מקרים רבים נוספים, כמו בעיות התפתחות  מוטורית שב"ה פתרתי באמצעות הטיפולים. המשותף לרבים מהם לצערי הוא שההורים הגיעו אלי ממש מיואשים לאחר שניסו אפשרויות ריפוי רבות אחרות ללא הצלחה, וחבל."

בעניין זה, מה יש לך לומר על הרגלי צריכת הרפואה בישראל?

"לצערי הרב, ישראלים רבים מעדיפים ללכת על מה שהם רגילים, זאת אומרת לרופא בקופת חולים או מקסימום לרופא פרטי, לקבל מרשם, צילום, תרופות וכו' ולהמשיך בכך גם אם זה לא מועיל. בארצות הברית, לדוגמא, כאשר אדם לא מרגיש טוב השאלה היא "לאיזה כירופרקט ללכת". כאן השאלה היא "מה זה בכלל כירופרקט?"
לשם השוואה, בארה"ב קיימים למעלה מ-70 אלף כירופרקטים בעוד שבישראל קיימים רק מאה. אנשים מנסים כל כך הרבה אפשרויות לריפוי, מוציאים כסף רב ומבזבזים את זמנם בלי לדעת שהאפשרות להתרפא בע"ה ע"י הכירופרקטיקה היא קלה יותר, מהירה יותר ובלתי פולשנית כלל!
זה נכון שבשנים האחרונות קיימת התקדמות עצומה בכל הנוגע למודעות הישראלית לערוצי רפואה נוספים, אך זה עדיין לא הגיע לרמה הקיימת בארצות הברית ובמדינות מפותחות נוספות בעולם.

כמה מילים לסיום?

"חשוב לי מאד להבהיר שבכירופרקטיקה, כמו בכל ענף רפואי אחר, אין קסמים! אדם שנטל אנטיביוטיקה במשך יומיים במקום עשרה ימים- לא יכול לבוא לרופא בטענות. כך גם בכירופרקטיקה. אין קיצורי דרך. אמנם כמו שאמרתי מקודם,ישנם מקרים בהם תורגש הקלה כבר לאחר הטיפול הראשון, אך ככל שהמקרה חמור יותר כך יידרש זמן רב יותר וסבלנות מרובה יותר, והסבלנות הזאת, בעזרת השם, כמובן, בסופו של דבר משתלמת!

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.