כאות הערכה: מתנדבי 'צוות הצלה' התכנסו לערב גיבוש

יוסי לוז
ח' תמוז ה'תשפ"א 18/06/21
כהוקרה על פעילותם מתנדבי 'צוות הצלה' התכנסו אמש סביב שולחנות ערוכים לערב גיבוש מהנה בפארק עמק הארזים, בשילוב צלילים נעימים ושירתו הנעימה של אמן הרגש ארי היל • "המחנה המשותף של כולם בכל עת מתוך מטרה אחת - להיות הטובים ביותר למען המטרה הנעלה של הצלת נפשות"

אתמול התקיים ערב מאחד ומלכד למתנדבי 'צוות הצלה' ממרחב ירושלים, בפארק עמק הארזים, כאות הערכה לפעילותם המתמדת להצלת חיים ובפרט לאחר מאמצים מרובים למיגור הקורונה, בביצוע דגימות, שינוע חולים וסיוע למבודדים במלוניות.

עם רדת החשיכה, החלו המתנדבים מבית שמש, ירושלים, תל ציון, גבעת זאב, קרית יערים וביתר להתאסף במדשאות העמק, שם התקבלו בברכה על ידי יו"ר הארגון, ר' אברהם רייכמן שנשא דברים מרגשים.

תוך כדי דבריו, החל לספר על אירוע אליו נקלע לפני 30 שנה: "בשעת לילה מאוחרת חזרתי ממורי ורבי בחיפה, בדרכי לירושלים נקלעתי לתאונת דרכים קשה בכביש 2. ברכב נמצא חייל כבן 30 במצב אנוש, כשהוא מחוסר הכרה".

"בימים ההם, ללא מכשיר סלולארי - לא היה לי איך להזעיק עזרה. העברתי תדרים במכשיר הקשר וקראתי שוב ושוב 'מי שומע את ירושלים 24', לאחר דקות שנדמו כנצח, אחד ממוקדי מד"א שמע את קריאתי והזעיק אמבולנס. עד להגעת האמבולנס הענקתי לו סעד מציל חיים, ובהגעת האמבולנס, פונה הנפגע עם סכנה מיידית לחייו ואפסו הסיכויים להצילו. בשעות האחרונות נסגר המעגל...".

רייכמן עצר את דבריו והשתנק מבכי ודמעות: "בתיווכו של בנו של חברינו היקר מיכאל יפלח, שוחחתי עם המת - החי, שסיפר לי שהוא אבא לילדים וחי באושר ובעושר". בסיפור זה ביקש היו"ר להדגיש שוב, את המאמץ הנדרש מכל אחד מהחברים להתאמץ ולא לוותר, להמשיך בשליחות להצלת חיים.

לאחריו, כובד מנהל מרחב מד"א ירושלים, אורי שחם לשאת דברים. בדבריו שיבח רבות את שיתוף הפעולה ההדוק בין מד"א ו'צוות הצלה', דבר שבא לידי ביטוי במגוון תחומים לרווחת הציבור.

ראם נעימי, הסופרוויזר המרחבי, הדגיש את העשייה הבלתי פוסקת של המתנדבים: "נמצאים כאן פסיפס של מתנדבים, המחנה המשותף של כולם היא האחדות בין כולם בכל עת מתוך מטרה אחת - להיות הטובים ביותר למען המטרה הנעלה של הצלת נפשות".

לאחר מכן, סעדו התכבדו המתנדבים לגשת לבר העשיר מבית 'אהרונס'. תוך כדי הארוחה, התחילו צלילים נעימים ושירתו הנעימה של אמן הרגש ארי היל, התנגנה ברקע, שירה שספחה את כולם לתוך הלילה. שירי שבת לצד 'אני מאמין' המשיכו עד לשעות הלילה המאוחרות.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.