יש מחיר: המשטרה תפצה תושב העיר ב115,000 שקלים

דוד ישי יוסף
י' אלול ה'תש"פ 30/08/20
לאחר שנדחף על ידי שוטר במהלך הפגנה, ללא עוול בכפו, תושב העיר יפוצה על ידי המשטרה במ-115,00 ₪ • עוה"ד בן גביר: "מקווה שיעבור את המסר ויסמן מגמה של פיצויים למפגינים שנפגעים מאלימות שוטרים"


שלוש וחצי שנים אחרי, חרדי תושב העיר יפוצה בסכום של מאה וחמישה עשר אלף שקלים, לאחר שעבר סמוך להפגנה ונדחף על ידי שוטר - ובעקבות כך ידו נשברה ונגרם לו נזק לצמיתות.

בחודש מרץ 2017 התקיימה הפגנה נגד הגיוס בבית שמש. האזרח, תושב בית שמש ביקש להגיע לביתו ועבר סמוך להפגנה, אלא שאחד השוטרים שסבר כי הוא חלק מהמפגיני החליט לדחוף אותו וגרם לשלושה שברים בידו.

האזרח תבע את המשטרה, באמצעות עורכי הדין איתמר בן  גביר ויוספי מזר, שהגישו גם חוות דעת רפואית על הנזק שנגרם לו לצמיתות, אובדן ימי עבודה והנזק העתידי. 

במסגרת הסדר פשרה הגיעו עורכי הדין והפרקליטות להסכמה, לפיה תשלם המשטרה פיצוי על סך של מאה וחמישה עשר אלף שקלים, כאשר השופטת מוריה צ'רקה מבית משפט השלום בירושלים נתנה להסכם תוקף של פסק דין.

עו"ד איתמר בן גביר אמר לאחר ההחלטה, כי "מדובר בפסק דין חשוב ובסכום מכובד שאני מקווה שיעביר את המסר ויסמל מגמה של פיצויים מכובדים למפגינים שנפגעים מאלימות של שוטרים, ודאי אלימות כה חמורה שמובילה לנכות. אדם שהולך להפגין לא צריך לחזור הביתה עם נזק לצמיתות ואני מקווה שבמשטרה יפנימו את פסק הדין הזה ואת חומרת מעשי השוטרים, שחלק מהם מתעלמים מהחוק ונוהגים בברוטליות מקוממת ומיותרת.

עו"ד יוספי מזר אמר, כי "המקרה הנוכחי ממחיש עד כמה התופעה של ברוטליות משטרתית היא דבר פסול שיש לגנות בפה מלא. לצערנו, המשטרה אינה מבינה שהשינוי צריך לבוא קודם כל ממנה, והיא אינה מבינה שעליה קודם כל לטפל בקשר השתיקה של השוטרים".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.