יקב כרמא – חוויית חושים וטעמים באווירה פסטורלית

כ"ט חשון ה'תש"פ 27/11/19
במושב תירוש בסמוך לבית שמש שוכן יקב בוטיק מיוחד בשם 'כרמא'. במרכז המבקרים האלגנטי של היקב תוכלו להתרשם מהסטנדרט הגבוה בו מייצרים את היין ביקב 'כרמא', להנות מחוויית חושים וטעמים באווירה פסטורלית ורגועה ולטעום מהיינות המשובחים זוכי מדליית 'TERRA VINO' היוקרתית.
טעימות על הבר ביקב 'כרמא'
טעימות על הבר ביקב 'כרמא'
יקב כרמא

בקרב קהילת שוחרי היין, עולה שמו של יקב 'כרמא' כאחד היקבים המיוחדים שיש בישראל. התוצרת המשובחת שמפיק היקב זיכה אותם במדליות יוקרתיות והתיאור המיוחד על תהליך ייצור היין והעבודה הרגישה עם חומרי הגלם, שכנעו אותנו לקפוץ לביקור.

כבר בהגיענו לאזור, תפס את עינינו המיקום המיוחד בו שוכן היקב. חבל לכיש בלב הטבע של מרכז הארץ, כשמכל עבר פרוסים כרמים איכותיים ומוריקים המייצרים ענבי יין בתנאי גידול מושלמים. המבנה האקסלוסיבי בו שוכן היקב, ממוקם במושב תירוש, שם ייסדו אותו חברי אגודת 'ברכת הארץ' המגדלים באזור את כל שבעת המינים בהם נשתבחה ארץ ישראל.

אנחנו נכנסים פנימה ומתרשמים מהעיצוב המוקפד של מרכז המבקרים. ניתן לראות את הדגש שנותנים ביקב 'כרמא' על נקיון ואסתטיקה. הידע והמומחיות של אנשי היקב מתורגמים לעבודה מדויקת עם הענבים המביאים, כאמור, את התוצאה המושלמת שיוצאת לחנויות בבקבוקים מהודרים.

תהליך הפקת היין מתחיל לפנות בוקר בכדי שהענבים לא יתחילו את התסיסה. הם מובאים אל היקב פנימה ונכנסים לתוך מכונה שמפרידה את הענבים מגבעולים ועלים ולבסוף מקבלים מעיכה קלה יחד עם הקליפות והחרצנים. לאחר מכן כל התוצרת עוברת לחביות נירוסטה, שם מתרחשת התסיסה האלכוהולית, כשכל כמה שעות מערבבים את כל המיץ יחד בכדי להעניק לנוזל את הצבע והסוכר שנמצא בקליפות.

לאחר שבועיים בערך של שהייה בחביות הנירוסטה, הנוזל עובר בתוך מסננת שמפרידה את היין מהקליפות והחרצנים, כשלבסוף היין חוזר שוב לחביות נירוסטה לתסיסה מלולקטית שאורכת כחודש וחצי ולאחר שכל המשקעים שוקעים לתחתית החבית, שואבים את היין מלמעלה, מאווררים אותו ומעבירים לחביות עץ אלון למשך 24 חודשים. וכמובן, רגע השיא שבו מבקבקים את היין בבקבוקים המהודרים של יקב כרמא, וכשרואים בעיניים את העבודה המיוחדת, מבינים איך השיגו אנשי היקב את המדליות היוקרתיות.

לאחר הסיור המרתק אנחנו מתיישבים על הבר במרכז המבקרים של היקב וטועמין מהתוצרת המעולה. כל אדם המבין להעריך יין איכותי, יתפעל עמוקות מהיין המשובח המיוצר ביקב 'כרמא'. יין 'שריג' הארגמני, המתאפיין בטעם עז, צעיר וקופצני, בעל מתיקות מפתה וחמיצות רעננה. לצידו שוכן אחר כבוד, יין 'נבל' שהינו בעל גוף מלא, וטעמו מאוד פירותי ובשל, ניתן לזהות בו ארומות של פלפל שחור, פירות בר ובשר מיושן. ואחרון חביב, יין זמורה זוכה Terravino - יין מאוזן, עוצמתי ועשיר, טעמו כפרי שחור בשרני.

מרכז המבקרים האקסלוסיבי שהוקם ביקב, מזמין את כל הציבור לבוא ולהתרשם מהתוצרת המובחרת, לערוך אירועים במקום, להנות מחווית חושים וטעמים באווירה פסטורלית ורגועה ולטעום מהיינות המשובחים זוכי מדליית 'TERRA VINO' היוקרתית. חוויה קולינרית של ממש לכל המשפחה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.