טעימה של אמסטרדם במרכז רמה א

יהונתן מאיר
ב' אלול ה'תשע"ט 02/09/19 3
המנה המזוהה ביותר עם העיר אמסטרדם ועם הולנד כולה הוא כמובן הצ'יפס. ולמרות זאת חנות "פי צ'יפס" במרכז רמת בית שמש מציעה מנה מושלמת של ניגודים וטעמים ברצועות תפוח האדמה. ציפס, פריך מבחוץ ונימוח מבפנים בשלל רטבים הלכנו לטעום...

שמו של הצ'יפס ההולנדי הפריך בעל הפרוסות התפוחות, הטבול בהרבה הרבה מיונז ביתי ואיכותי יצא למרחוק. באמסטרדם ישנם מקומות רבים בהם אפשר כמובן למצוא צ'יפס בצירוף של מיונז מסורתי אך גם שילובים מיוחדים יותר כמו מיונז עם פלפלים או בכלל רוטב בוטנים סמיך. ובישראל כמה מפליא, הלהיט הוא דווקא, רוטב צ'ילי מפולפל.

המנה המזוהה ביותר עם העיר אמסטרדם ועם הולנד כולה הוא כמובן הצ'יפס. למרות שבמקור המנה הגיעה מבלגיה השכנה. הצ'יפס באמסטרדם מוגש עם רטבים בשלל טעמים כאשר הפופולרי ביניהם הוא המיונז, ישנם סוגים מסוגים שונים של צ'יפס הולנדי. אך כל הנראה מנת ה-צ'יפס הכי טובה שטעמתי, היתה דווקא בישראל הקטנה, חנות "פי צ'יפס" במרכז רמת בית שמש. מנה מושלמת של ניגודים. ציפס, פריך מבחוץ ונימוח מבפנים בשלל רטבים.

"פי צ'יפס" מכינים את הצ'יפס בטיגון כפול, בטמפרטורות שונות ובכך מייצרים את הטקסטורה המושלמת כל כך. קריספיות פריכה ומתובלנת מבחוץ, אך רכות ונימוחות בפנים רצועת תפוח האדמה המוגש בחינניות ובסטייל, אל הלקוח הבית שמשי המרוצה.

 

ההכנה

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • ממקר מאוד אי אפשר להפסיק לאכול את הציפס
  • היגענו מיוחד מירושלים ולא התחרטנו היה טעים מבחר של רטבים יחס שירות פשוט מהמהם
  • טעמתי את הציפס זה היה ברמה גבוהה ביותר
    אפשר להגיד הציפס הטעים ביותר שטעמתי