טייסת חרדית מבית שמש, תטיס את ראש הממשלה נתניהו

מערכת מהדריניוז
כ' סיון ה'תשע"ז 14/06/17 1
טייסת חרדית, תטיס את ראש הממשלה נתניהו ופמלייתו לביקור ביוון וקפריסין. נחמה שפיגל נובק, מתגוררת בבית שמש, והיא כיום אם לארבעה התקבלה לקורס הטייסים של אל על ב־2015 וסיימה אותו לפני כמה חודשים בהצלחה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ימריא היום אחר הצהריים (רביעי) לסלוניקי לפגישת פסגה משולשת עם מנהיגי יוון וקפריסין. מתברר כי בטיסת 'אל על' זו, יהיה אלמנט היסטורי מרגש: כאשר זו תהיה הטיסה הראשונה של ראש ממשלה, שאותה תטיס טייסת חרדית. כך מדווח הבוקר איתמר אייכנר בעיתון 'ידיעות אחרונות'. 

ע"פ הדיווח, את המטוס יטיסו שני טייסים: הקברניט ינון הדר והקצינה הראשונה נחמה שפיגל נובק - אישה חרדית. 

נחמה התחנכה במוסדות 'בית יעקב' בירושלים, היא נשואה ואמא ל־4 ילדים. חובשת פאה ושומרת נגיעה, ומתגוררת ביישוב חרדי באזור ירושלים. 

בגיל 20, נחמה נדבקה בחיידק התעופה והחלה ללמוד טיסה בארה"ב. היא קיבלה רישיון טיס בארה"ב ומאז ניסתה להתקבל לקורס הטיס של 'אל על'. בשנים האחרונות היא עברה את דרישות הסף, אך מאחר שלא שירתה בחיל האוויר, נפלה על סעיף היעדר שעות טיסה מספיקות. 

אבל נחמה לא ויתרה, והקפידה לטוס לארה"ב בכל שנה כדי להשתלם בטיסה ולצבור שעות. לאחר שעברה את כל הדרישות והמבדקים, קיבלה ב־2015 את ההודעה שהתקבלה לקורס הטייסים של 'אל על' שנפתח באוקטובר. במהלך הקורס ילדה, ולאחר חופשת לידה חזרה לקורס והשלימה אותו בהצלחה. 

עוד דווח, כי נחמה מספרת לחברותיה ש"חלום חייה היה מאז ומתמיד להיות טייסת פעילה, ובעלי מאוד עוזר לי בזה", אף שהמשמעות של לעבוד כטייסת היא היעדרות רבה מהארץ ועבודה בשעות לא שגרתיות. גם משפחתה של נחמה מפרגנת לה על בחירתה

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • משפחה מקסימה ומיוחדת מרמת בית שמש פשוט גאווה !