חבלי לידה: קובלנה על המכרז למשרד התחבורה

יוסי לוז
י"א אב ה'תשפ"א 20/07/21
ברקע חילופי המשמרות של מפעילות התחבורה הציבורית בעיר, העירייה פנתה למשרד התחבורה וציינה ליקויים מובנים ומשמעותיים שנכון לפתור ללא דיחוי • בלוך: "החלופות המוצעות מצריכות הליכה מרובה עבור התלמידים, חציית כבישים סואנים ומעבר בין אוטובוסים. נכון שנתגייס כולנו למציאת פתרון ויפה שעה אחת קודם

בשבוע האחרון נכנסה חברת 'בית שמש אקספרס' לפעילות בעיר, אך כמו כל התחלה במהלך הימים שחלפו הצטברו לא מעט תלונות על שינוי הקווים, המסלולים ולוח הזמנים של הקווים השונים - ובעקבות כך עיריית בית שמש שלחה מכתב לבכירי משרד התחבורה ובו צוינו ליקויים מובנים ומשמעותיים שנכון לפתור ללא דיחוי.

אותם הליקויים סובבים סביב מוסדות חינוך, סביב ביטול הקווים 12א ו-19, כאשר לביטול קווים אלו יש השפעה על מוסדות חינוך רבים ובהם: אולפנות גילה ונגה, ישיבת שעלי תורה, ישיבה וביה"ס אהבת ישראל, ממ"ד הראל, מתנ"סים ומוסדות חינוך בשכונת ג'1. במכתב צוין כי הנושא קריטי מן הטעם שרבים מתלמידי העיר בית שמש פותחים את שנת הלימודים בתאריך א' אלול (9/8).

חשוב לציין, כי רוב התלונות הן כאמור על שינוי הקווים וכדו' הנתון להחלטת משרד התחבורה וכלל לא קשורות לחברה החדשה שזה עתה נכנסה לפעילות. עם זאת, ייתכן וחלק מקשי המעבר נעוץ בעובדה שמדובר בחברה חדשה, שחלק מנהגיה עושים לראשונה שירות בעיר ובימים אלו מתרגלים למסלולים ולתווי העיר.

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך אמרה, כי "שינוי מערך התחבורה בעיר הינו אירוע מבורך מבחינתנו ומלווה צוות תכנית אב לתחבורה, אשר סייעו בהצגה מקצועית של חלופות לתושבים. עם זאת, החלופות המוצעות מצריכות הליכה מרובה עבור התלמידים, חציית כבישים סואנים ומעבר בין אוטובוסים".

"הנושא קריטי ומשליך על משפחות רבות ונכון שנתגייס כולנו למציאת פתרון ויפה שעה אחת קודם", הוסיפה בלוך וציינה, כי "אף לא אחד מאתנו מתכוון להכביד על תלמידים צעירים. אנו נמשיך לעבוד בצמוד עם הגורמים במשרד התחבורה ובחברת 'בית שמש אקספרס' לצורך מתן המענה הטוב ביותר עבור תושבי העיר על כל אוכלוסיותיה".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.