התושבים חוששים: מוקד התפרצות ברמה א'?

דוד ישי יוסף
כ"ז סיון ה'תש"פ 19/06/20
19 חולים חדשים שנדבקו בנגיף הקורונה התגלו בעיר במהלך השבוע האחרון • בעקבות חשיפה לחולי קורונה בשבת האחרונה, בבית הכנסת 'בוסטון' ברחוב נחל שורק בעיר הודיעו למתפללים כי המקום יהיה סגור "עד להודעה חדשה", תוך קריאה למתפללים לפנות בדחיפות "להתייעצות רפואית"

גרף החולים החדשים שנדבקו בנגיף הקורונה מטפס כלפי מעלה - והגל השני, או שמא ההמשך של הגל הראשון, לא פוסח על בית שמש, בה התגלו בשבוע האחרון 19 חולים חדשים, כשבעקבותיהם נסגר בית כנסת וחלקים באולם הספורט שברחוב נחל שורק ברמה א'.

במודעה שנתלתה ביום רביעי האחרון בבית הכנסת 'בוסטן', שברחוב נחל שורק בעיר, המתפללים התבשרו כי עד להודעה החדשה הבית כנסת סוגר את שעריו. תחת הכותרת "הודעה חשובה ודחופה" נמסר, כי "בשבת פרשת שלח שהו בבית מדרשנו כמה חולי קורונה". 

בהתאם לכך, גבאי המקום הודיעו, כי "לעת עתה לא יתקיימו בביהמ"ד תפילות ולימודים עד להודעה חדשה", תוך שהוסיפו להזהיר, כי "אסור באיסור גמור לערוך מניינים בכל שטח בית המדרש ללא יוצא מן הכלל או הוראת היתר".

נוסף על מקרה זה, כפי שציינו בראשית הכתבה, מפרטים שהגיעו לידינו עולה כי חולת קורונה הסתובבה באולם הספורט העירוני הממוקם במעלה רחוב נחל שורק. בעקבות כך עיריית בית שמש הזניקה למקום עובדים שבאו לחטא את המקום ולמנוע שרשרת הדבקה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.