השר אביטן: "תנופה מרשימה בשירותי הדת בעיר"

יוסי לוז
כ"א סיון ה'תשפ"א 01/06/21
השר לשירותי דת יעקב אביטן ערך הבוקר סיור בעיר ועמד מקרוב על הפעילות הנרחבת הנעשית בנושא שירותי הדת ועל הצרכים שבנושא זה • השר אביטן: "התרשמתי מאד מתנופת הפעילות בשירותי הדת. אפעל ככל יכולתי לקידום תכניות הרחבת בית העלמין ושאר צרכי הדת בעיר"

במהלך היום ערך שר הדתות יעקב אביטן ביקור בבית שמש ועמד מקרוב על צרכי הדת בעיר ועל הפעילות הנרחבת הנעשית בנושא שירותי הדת, במהלך סיור במשרדי המועצה הדתית, בבית העלמין העירוני ועוד.

בסיור השתתפו ראש העיר עליזה בלוך, מ״מ רב העיר הרב שלמה בן עזרא, נציגי ש"ס בעיריית בית שמש, ממונה המועצה"ד הרב אלדד גדסי, הממונה יואב כהן, רמ״ט השר אשר מדינה, מנהלי מחלקות, בכירי העיריה ונציגים מטעם המועצה הדתית.

את הסיור פתח השר במשרדי המועצה הדתית בעיר, כאשר הממונה הרב אלדד גדסי, קידם בברכה את השר והציג בפניו את הפעילות הנרחבת הנעשית בנושא שירותי הדת.

בסיור שהתקיים בבית העלמין, העלתה ראש העיר בפני השר את מצוקת מקומות הקבורה במקום ואת התכניות להרחבת שטח בית העלמין. משם המשיך השר לביקור במקווה טהרה נחל דולב בשכונת רמה א׳, בו מתוכנן שיפוץ נרחב כיאה למקווה מרכזי בעיר.

בדברי הסיכום במהלך ישיבת עבודה שנערכה לאחר מכן באולם מועצת העיר, אמר השר אביטן, כי יבחן את סוגיית הנגשת המקוואות בעיר וכן שיבח את ראש העיר על פועלה וקרא להמשך שיתוף פעולה עמה ועם המועצה הדתית.

"התרשמתי מאד מתנופת הפעילות בשירותי הדת ומשיתוף הפעולה הפורה של העיריה והעומדת בראשה", אמר השר אביטן והוסיף, כי "ניכר שצרכי הדת בעיר בית שמש, המתפתחת בקצב שיא, נמצאים בראש מעייניה. אפעל ככל יכולתי לקידום תכניות הרחבת בית העלמין ושאר צרכי הדת בעיר".

ראש העיר עליזה בלוך הודה לשר על שבחר לבקר בעיר בית שמש ואמרה, כי "אני שמחה על שיתוף הפעולה הפורה בעיר בין הגופים. אנו נמשיך לפעול יחד למען שמירה על מוסדות העיר והרחבתם בצורה התואמת את צרכי הציבור".

המשנה לראש העיר הרב יצחק אלמליח אמר: "כבוד גדול לנו לארח את שר הדתות בעיר בית שמש בימים אלו, ולהציג בפניו את מערך שירותי הדת בעיר ואת הצורך בהתרחבותו לאור הגידול הצפוי בעיר. אין לי ספק שהשר יפעל ככל שניתן כך שהמשרד לשירותי דת יביע את תמיכתו בעיר והדבר יביא לידי באפיקים הרלוונטיים".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.