הראשל”צ רבי שלמה משה עמאר בקריאת קודש לל"ג בעומר

מערכת מהדריניוז
ט"ז אייר ה'תש"פ 10/05/20
הראשל”צ הגאון הגדול רבי שלמה משה עמאר הרב הראשי לירושלים בקריאת קודש לל"ג בעומר: "לא להתחכם ולא להפר את ההוראות", וגם מה מכינים בעיריית בית שמש לחוגגים במרפסות?
לא יחסרו: התורים ל"שאטלים"
לא יחסרו: התורים ל"שאטלים"

הראשל”צ הגאון הגדול רבי שלמה משה עמאר הרב הראשי לירושלים בקריאת קודש לל"ג בעומר: "לא להתחכם ולא להפר את ההוראות - אני אעלה בשמכם למירון ואביא את הצער ועוגמת הנפש של עם ישראל". צפו בקטע

 

 

"לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי" - חגיגות ל"ג בעומר בבית שמש

בעיריית בית שמש נערכים בציפייה לל"ג בעומר שיחול בשבוע הבא, לקראת שורה ארוכה של אירועים והפקת ענק שארגנה העירייה לטובת תושבי העיר.

בליל ל"ג בעומר מהשעה 20:00 ועד חצות הלילה וביום ל"ג בעומר מהשעה 10:00 ועד 18:30 יתקיימו האירועים הבאים תוך הקפדה יתירה על כללי ההרחקה וללא התקהלויות:

משאית שמחה עם בעל המנגן ר' דובלה פרידמן, בליווי הקלידן ר' יענקי צישינסקי והקלרינט ר' ישראל שרייבר
----
משאית שמחה עם בעל המנגן ר' שמעון דוידוביץ, בליווי הקלידן ר' גרשי מינצברג והקלרינט ר' נתן אטינגר
----
משאית שמחה עם כוכב הזמר איציק אשל בליווי ייטב דאלי וילד הפלא בנימין אצרף
----
במקביל יסתובבו בכל רחבי השכונות גם 4 משאיות מקושטות עם מוסיקה מקפיצה מותאמת לעדות המזרח
----
בעלי מנגנים בליווי תזמורת ב-20 מרפסות בנקודות שונות ברחבי העיר שיפורסמו בקרוב
----
ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: "בהשקעה גדולה ובעבודה מאומצת יחד עם כל השותפים, עיריית בית שמש שמחה לארגן לתושבים יום שכולו שמחה לכבוד הילולת רבי שמעון בר יוחאי. דאגנו שכל השכונות יקבלו מענה ושנגיע לכולם כדי שכל תושב יוכל לקחת חלק בשמחה הגדולה. אני קוראת לתושבים לשמוח ולרקוד אך לעשות זאת במרפסות ובבתים ולהישמע להנחיות משרד הבריאות. בית שומרת על הכללים".

חבר מועצת העיר הרב חיים זמורה ממונה פנאי חרדי: "זכות גדולה היא עבורי להיות שותף להביא לתושבי העיר את 'שמחת ההילולא של התנא האלוקי רשב"י -יום בו נגלה אור התורה הבהיר, וכידוע דברי הגמרא בשבת 'כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק' בוודאי בעת הזאת כשהמגיפה הנוראה משתוללת בחוצות זכות גדולה לנצל את היום הקדוש "לג בעומר" לשמחה ותפילות שה' ישמע תפילתינו ונזכה ל'סוף וקץ לכל צרותינו ויבנה בית מקדשינו בזכות אדוננו בר יוחאי'".

חבר מועצת העיר הרב ישעיה ויסמן ממונה פעילות קהילתית: "למרות האתגרים והקשיים שאנו מתמודדים איתם בתקופה מורכבת זו, בעבודה קשה הצלחנו להפיק עבור התושבים יממה של שמחה, תופים ומחולות לכבוד התנא הקדוש רשב"י זיע"א. אני שמח שיש לנו את הזכות לשרת את הציבור וקורא לתושבים להישמע להנחיות ולקדש שם שמים".

חברי מועצת העיר הרב יגאל חדד, הרב ישראל רמתי והרב יצחק אלמליח: "התרגשות רבה לקראת ההילולא הגדולה של התנא האלוקי רשב"י, התקופה המאתגרת לא תעצור את תושבי בית שמש מלרקוד ולשמוח כמצוות ההילולא. לצד השמחה הגדולה אנו קוראים לתושבי העיר להקפיד להישמע להנחיות משרד הבריאות".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.