הפשיטה על חפציבה: קריאות גנאי ופציעת שוטרת • צפו

יוסי לוז
י"ד שבט ה'תשפ"א 27/01/21
שוטרי משטרת ישראל שביצעו בשעות הבוקר אמש אכיפה כנגד הפרת התקנות בשכונת קנה בושם – חפציבה בעיר, נתקלו בהתנגדות אלימה בה מאות פורעים הפרו את הסדר תוך יידוי אבנים וחפצים לעבר השוטרים • במהלך הפעילות נשמעו אמירות בוטות ומזעזעות כלפי השוטרים והשוטרות שפעלו במקום • צפו בתיעוד
אילוסטרציה | צילום: דוברות המשטרה
אילוסטרציה | צילום: דוברות המשטרה

פשיטת כוחות המשטרה אמש על מוסדות חינוך בשכונת חפציבה גרמו לתבערה בקרב תושבי השכונה שבאו להפגין בהמוניהם, בניסיון לשבש את פעילות המשטרה במקום, כאשר על פי הודעת סיכום שפורסמה בשעות הערב אמש אותרה ישיבה שפעלה בניגוד לכללים ונעצר קטין (17) לאחר שיידה אבן שפגעה בגבה של שוטרת.

נזכיר, כי בשעות הבוקר אמש פשטו כוחות גדולים של המשטרה על השכונה על מנת לאכוף את תקנות הקורונה ולאתר הפרות המתקיימות בשכונה – ובמהלכה התפתחה מהומה במקום והחלה הפרת סדר, במהלכה נזרקו אבנים וביצים אל עבר השוטרים.

במהלך אכיפת הסגר בשכונה פשטו הכוחות על מתחם בתי הכנסת שברחוב בן איש חי ועל תלמוד תורה בשכונה אשר פעלו בניגוד להנחיות. בעקבות כך החלה התקהלות של מאות מתושבי השכונה והפרת סדר במקום ובעקבות כך נעצרו שלושה, כשבמקביל נרשמו עשרות דו"חות כנגד הפרת תקנות הקורונה.

בדוברות המשטרה (ירושלים) הוסיפו, כי "במהלך פעילותם בשכונת חפציבה, אותרה ישיבה שפעלה שם החלו חלקם של הנוכחים להתפרע תוך תקיפת השוטרים, ותוך כדי כך, החלה התקהלות מחוץ למקום של המון פורע שהחל מיידה אבנים, ביצים וחפצים נוספים לעבר כוחות המשטרה".

"במהלך ההתפרעות האמורה, נעצר קטין (17) לאחר שיידה אבן שפגעה בגבה של שוטרת", הוסיפו בדוברות. "שוטרים שהבחינו במעשיו, דלקו אחר החשוד הצעיר שניסה להימלט אך ללא הועיל והוא נעצר והועבר לחקירה בתחנת המשטרה".

כמו הוסיפו לציין בדוברות המשטרה, כי "עוד במהלך הפרות הסדר נאלצו השוטרים והשוטרות שפעלו במקום להתמודד במקצועיות ואיפוק רב למול קריאות לעברם- 'נאצים', 'שיקצע', וקריאות בוטות יותר- 'אני מאחל לך שתקבור את ילדיך כשאתה עוד בחיים', ומפר סדר אחר הוסיף וצעק לעבר שוטרת- 'שוטרת יס"מ אמן לא תלדי לעולם ותמותי' ומספר מחבריו עונים- 'אמן'".

כאמור וכפי שציינו בכתבה אמש, במהלך פעילות המשטרה שנמשכה עד לשעות הצהריים, נעצרו שלושה חשודים בגין הפרת הסדר במקום ונרשמו עשרות דו"חות על ידי השוטרים בגין עבירות הפרת התקנות בנושא הקורונה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.