היסטוריה: שגריר מרוקו בחר לפתוח בביקור בעיר • צפו

יוסי לוז
כ"ו סיון ה'תשפ"א 06/06/21
שגריר מרוקו בישראל ערף בסוף השבוע ביקור דיפלומטי בעיר, במהלכו נפגש עם וותיקי ונבחרי הציבור בעיר, שמע על ימי ראשיתה של בית שמש ועוד • עליזה בלוך: "אנחנו מבקשים לקשור ברית ערים תאומות עם עיר במרוקו. הביקור הזה הוא ראשיתה של מערכת יחסים וקשרים הדדיים"

בסוף השבוע האחרון הגיע שגריר מרוקו בישראל, עבד א - רחים ביוד, לביקור דיפלומטי בבית שמש ונפגש עם וותיקי העיר, בכירי העירייה ועוד, ובמהלך הביקור ערך הרב שמעון ביטון תפילה מיוחדת ובמהלכה בירך את מלך מרוקו להצלחה בתפקידו.

עיריית בית שמש נערכה מספר ימים לביקור הדיפלומטי המכובד. רחובות העיר דוגללו בדגל מרוקו ובכניסה לבניין העיריה הוצב לצד דגל המדינה ודגל העיר בית שמש אף דגל מרוקו, כאות כבוד למשלחת הדיפלומטית.

השגריר פתח את ביקורו באולם המליאה של עיריית בית שמש ופגש שם את ותיקי העיר שעלו ממרוקו. אלו סיפרו בקצרה את סיפורם האישי, כאשר ראובן נעמת סיפר לאורח החשוב על תקופת המעברה בבית שמש ובשם וותיקי העיר ברך אותו משה כהן.

במעמד נוכחו ראש העיר עליזה בלוך, חבר הכנסת משה אבוטבול , סגן ראש העיר שמעון גולדברג, המשנה לראש העיר יצחק אלמליח וחברי המועצה אלי פרץ וחיים זמורה, שהצטרפו לחלקים שונים של הביקור. 

בתום הטקס שנערך בעירייה יצאה המשלחת לבית הכנסת 'עטרת שלום', שם נשא הרב שמעון ביטון תפילה מיוחדת בפני הנציג הדיפלומטי וברך את מלך מרוקו, כאשר ח"כ משה אבוטבול פתח את ארון הקודש. כמו כן, הפייטן ישראל אמסלם הפליא בשירתו ורגש את האורח ואת הקהל הרב שנכח בבית הכנסת. בתום התפילה פנו חברי המשלחת לבית משפחת מלכה למפגש רעים ושיחה על שיתופי פעולה עתידיים.

ראש העיר עליזה בלוך אמרה בתום הביקור, כי "מדובר בביקור חשוב במעלתו. חשוב היה לנציגות המרוקאית בארץ לקיים את המפגש הראשון ברשות מקומית דווקא אצלנו בבית שמש. אנחנו מבקשים לקשור ברית ערים תאומות עם עיר במרוקו".

"נשמח לבנות שיתוף פעולה בתחומי מסחר, תעשייה וחינוך פורץ דרך", הוסיפה ראש העיר ואמרה, כי "אין לי ספק שהביקור הזה הוא ראשיתה של מערכת יחסים וקשרים הדדיים בין בית שמש לממלכת מרוקו".

ראש המשלחת הדיפלומטית עבד א-רחים ביוד אמר, כי הוא שמח על הביקור והוסיף, כי "מאד חמה ולבבית קבלת הפנים לה זכיתי כאן. אין לי ספק שנוכל לקדם שיתופי פעולה בעתיד בתחומים שונים. אני אשמח עם הזמן להרחיב את תחומי שיתוף הפעולה".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.