גוש אחד: הקהילות החסידיות התכנסו ותקפו את בלוך

יוסי לוז
ט"ז אלול ה'תשפ"א 24/08/21
בראשות חבר הכנסת מאיר פרוש, התכנסו עשרות נציגי קהילות החסידויות השונות בעיר, בראשות שלושת חברי מועצת העיר של אגודת ישראל ותקפו את התנהלותה של ראש העיר עליזה בלוך • פרוש: "ראש העיר חייבת להפנים שהגוש זה לא יתפרק. צריך לשבת ולהגיע להבנות עם הגוש"

46 נציגי קהילות חסידיות בעיר השתתפו הערב בכינוס חירום בראשות חבר הכנסת מאיר פרוש וחברי מועצת העיר של אגו"י והפגינו אחדות בעקבות המשבר המתמשך עם רה"ע עליזה בלוך נגד היהדות החרדית בעיר.

בנאומו קרא ח״כ פרוש לראש העיר להתעשת ולשבת עם הגיש בכדי להגיע להבנות: "גב׳ בלוך חייבת להפנים שהגוש זה לא יתפרק ואם היא תמשיך ככה יהיה לה קשה וזה בלשון המעטה. היא צריכה לשבת ולהגיע להבנות עם הגוש".

"במשך שנתיים וחצי הקואליציה התנהלה ושמרו על כבודה. מדובר על צרכים של הקהילות", הוסיף חבר הכנסת פרוש וקרא לממונה החינוך להצטרף לגוש: "אני קורה להרב ארנרייך להצטרף לרוב אגודת ישראל וחלילה לא לשדר לראש העיר שכביכול יהיה בסדר וזה יסתדר, זה לא יסתדר רק אם כל הגוש יהיה ביחד".

סגן ראש העיר בית שמש שמעון גולדברג אמר כי, "חבל שיש פוליטיקה על חשבון הילדים, גם אם יש מחלקות פוליטיות  יש דברים שהם קונצנזוס, לא פוגעים בילדים בשביל פוליטיקה, ומה שכואב שהפוגעים הם חלק מסלתא ומשמנה של העיר. זה דוגמית ממה שקורה כאן בעיר, ועל זה נזעקנו בכינוס החירום כעת".

"ח״כ ישראל אייכלר לא הצליח להגיע הערב לכינוס והוא יערוך ביום חמישי כינוס נוסף עם כל חברי המועצה שלא יצטייר חלילה שאין כאן אחדות", הוסיף סגן ראש העיר שמעון גולדברג.   

חבר מועצת העיר הרב ויסמן אמר, כי "ראש העיר גב׳ בלוך לא מבינה שמדובר באחדות מלאה בגוש, היא מנסה לעשות הפרד ומשול בין קהילות ובין חברים בגוש בניסיון להבטיח הרים וגבעות בכדי למישהו יבגוד בגוש אך ללא הצלחה. אנחנו נלך עד בסוף יחד לטובת ציבור תושבי העיר".

חבר מועצת העיר נחמן פרנקל אמר כי, "ההתחייבויות של ראש העיר כלפי הציבור בעיר הופרו על ידה ברגל גסה. מדובר על הסכמים מפורשים בנושאים שהם ציפור הנפש של הציבור וחבל שכך. ראש העיר צריכה להבין שאנחנו מאוחדים ולא יהיה ניתן לפרק אותנו. אנחנו קוראים לה לשבת איתנו ולהגיע להבנות, שנוכל לתת לילדים את הצרכים שלהם לאחר מכן ננהל פוליטיקה".

הקהילות שהשתתפו בכנס הערב: באבוב. באיאן. באלחוב. בוהוש. בוסטון. ביאלא. בעלזא. ברסלב. דז'יקוב ויזניץ. ויזניץ מונסי. ויזניץ מרכז. זוועהיל. חבד. טשערנוביל. לעלוב. מתמידים. מעייני ישראל. נצח ישראל. סאדיגורה. סטריקוב. סלאנים. סלונים. סערט ויזניץ. פינסק קרלין. פרושים. צאנז. קאמרנא. קוסוב ויזניץ. ראחמסטריווקא. שומרי אמונים. שאץ דרהביטש.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.