בדמי ימיו: מנכ"ל העירייה לשעבר הלך הלילה לעולמו

יוסי לוז
כ"ח סיון ה'תשפ"א 08/06/21
לאחר שהתמודד עם המחלה הקשה בתקופה האחרונה, הלילה הלך לעולמו מנכ"ל העירייה לשעבר, עוה"ד מתי חותה - והוא בן 61 בפטירתו • חבר הכנסת משה אבוטבול: מתי איש יקר ואהוב על כולם, זכיתי ללמוד ממנו רבות. לפני כ-10 ימים ביקרתי אותו, התרפקנו על העבר והודתי לו על כל פועלו"

במהלך הלילה הלך לעולמו מנכ"ל עיריית בית שמש לשעבר עוה"ד מתי חותה ז"ל, לאחר מחלה עמה התמודד בתקופה האחרונה, והוא בן 61 בפטירתו.

בשבוע האחרון ציין המנוח את יום הולדתו ה-61 ועם הגיע הבשורה המרה על פטירתו, מכריו מהעיר ספדו לו על פעילותו הרבה במשך השנים הרבות בהם כיהן כמנכ"ל העירייה ואף בתפקידים נוספים מחוץ לבית שמש.

המנוח התגורר עם משפחתו ביישוב נוף איילון שבסמוך למודיעין ונולד להוריו שגרו במושב יד רמב"ם הסמוך לעיר רמלה, שם גם החל את דרכו כעורך דין ולפני כשני עשורים מונה ליו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, מטעם משרד הפנים ובמסגרת תפקידו קידם תוכניות רבות.

לפני כ-14 שנה, עוד בימיו של דני וקנין כראש העיר, מונה למנכ"ל עיריית בית שמש והחליף את קודמו בתפקיד עמוס לוריא. בתפקיד זה המשיך אף לצדו של משה אבוטבול וליווה אותו לכל אורך כהונתו בשתי הקדנציות - ויחדיו הם קידמו תוכניות רבות בבית שמש.

עם בחירתה של עליזה בלוך לראשות העיר לפני כשנתיים וחצי, הודיע חותה על רצונו לסיים את דרכו בעירייה, אך לבקשת ראש העיר החדשה הוא ליווה אותה בימיה הראשונים וכחלוף חודשיים וחצי הודיע על רצונו לסיים את תפקידו אחרי למעלה מ-12 שנה.

הבוקר, עם היוודע דבר פטירתו, ספדה ראש העיר עליזה בלוך את לכתו ואמרה, כי "אני מצטערת להיפרד מחבר קרוב. מי שהיה מנכ"ל העירייה במשך 12 שנה הלך לעולמו הבוקר. חלק הכירו מקרוב וחלק הכירו רק בשם. מתי, מעבר להיותו איש מקצוע מהשורה הראשונה, אני אישית חייבת לו הרבה בתור מי שלימד אותי את העבודה בתור ראש עיר בתחילת דרכה".  

"מתי היה בנאדם מדהים, אציל נפש, מכבד ורב פעלים", הוסיפה בלוך ומסרה, כי המנוח הוא "מסוג האנשים שמעולם לא גבה ליבו ושלט בדברים בצורה עמוקה, שידע לגרום לדברים לקרות. זו אבידה גדולה לנו כאנשים. גם בפרופורציות של החיים. הוא בעיניי מייצג יושרה ועבודת אמת. אני מוסרת חיבוק למשפחתו ולחבריו. זו לא העת ללכת אך ייאמר לשבחו שבחייו עשה המון. הוא יחסר לנו מאוד".

חבר הכנסת משה אבוטבול ספד לחותה ואמר, כי "בצער רב אני נפרד מידיד יקר ואהוב עו"ד מתי חותה ז"ל, אשר במשך עשור כיהן לצידי כמנכ"ל עיריית בית שמש בהיותי ראש העיר. מתי איש יקר ואהוב על כולם, זכיתי ללמוד ממנו רבות, תנחומיי הכנים לרעיתו אוסנת תחי'. לפני כ-10 ימים ביקרתי אותו בבית החולים התרפקנו על העבר והודתי לו על כל פועלו".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.