בשורה לנוסעים: קו תחבורה יומי מהעיר לטבריה

יוסי לוז
כ"ט סיון ה'תשפ"א 09/06/21
אחרי רפורמה גדולה שנעשתה בתחום התחבורה העירונית, עם הוספת יעדים רבים המקושרים באמצעות קווי תחבורה - כעת מגיע תורה של טבריה • בעוד פחות משבועיים יחל לפעול קו מספר 856 אשר יבצע נסיעה יומית מבית שמש לטבריה וחזור - כאשר מבית שמש הוא ימשיך לכיוון ביתר עלית
טבריה | צילום: יובל גסר, מתוך אתר עיריית טבריה
טבריה | צילום: יובל גסר, מתוך אתר עיריית טבריה

אחרי שבשנים האחרונות הושקו קווים רבים המחברים את בית שמש עם ערי הדרום והצפון, כעת משרד התחבורה אישר את הפעלת קו 856 אשר יופעל במתוכנת יומית על ידי חברת סופרבוס ויקשר את בית שמש עם טבריה הצפונית.

הקו החדש, שיוצא לדרך לאחר בקשות רבות מצד תושבי העיר והאזור, יפעל על בסיס יומי החל מיום ראשון י' בתמוז (20.6.21) - ובשלב ראשון ישרת את תושבי בית-שמש וביתר-עילית יחד, כאשר עם הביקושים ייבחנו שיפורים והתאמות.

עם זאת, למרות הבשורה הטובה, מהודעת עיריית בית שמש ניתן ללמוד כי הקו מיועד בעיקר לתושבי ביתר עלית הסמוכה. "מסלול הקו בבית שמש יעבור בכביש 3855 ולבקשת עיריית בית שמש הקו ייכנס לשד' נהר הירקון עד מעגל התנועה בצומת אליהו הנביא/נהר הירדן כדי לספק קישוריות לקווים העירוניים", מסרו בדוברות העירייה ולמעשה הפכו את הקו לכמעט לא רלוונטי עבור תושבי העיר.

עם זאת, בעירייה מציינים כי גם בנושא זה ייבחנו בהמשך שיפורים והתאמות לפי כמות המשתמשים בקו, בתקווה כי השינוי יתבצע כבר בתקופה הקרובה.

הקו יפעל בימי חול בתדירות של נסיעה אחת מביתר דרך בית שמש ונסיעה חזור מטבריה, ובימי ו' ומוצ"ש הקו יופעל במתכונת דו כיוונית במקביל, על מנת לאפשר לנוסעים להמשיך בקווים הפנימיים בשתי הערים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.