בצל הסערה: דרעי ביקר בעיר ונפגש עם בלוך

יוסי לוז
כ"ד תמוז ה'תשפ"א 04/07/21
במהלך היום ביקר יו"ר ש"ס אריה דרעי בעיר ונפגש עם רבנים וראשי ישיבות, כמו גם מנהלי מוסדות והנציגים במועצת העיר ובחן את הדברים הדורשים טיפול • בשיאה של הסערה ובשולי הביקור, נפגשה ראש העיר עליזה בלוך עם דרעי בביתו של נציג הסיעה, אך לבקשתו תיעוד מהפגישה לא פורסם
צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן

במהלך היום הגיע יו"ר מפלגת ש"ס חבר הכנסת אריה דרעי לביקור בעיר, יחד עם צוות לשכתו וצמרת המפלגה ונפגש עם נציגי ש"ס במועצת העיר, במוסדות הציבור בעיר ועוד, כאשר בשולי הביקור נפגש עם ראש העיר עליזה בלוך שלא לעיני המצלמות.

ביקורו של שר הפנים עד לא מכבר בעיר נערך לראשונה כאשר הוא חבר אופוזיציה ובמסגרת הפרויקט ׳יורדים לשטח', כאשר בית שמש היא העיר הראשונה בה יבקר השר בחודשים הקרובים ובמהלכו יבחן היו״ר מקרוב את צרכי המוסדות והקהילות והדברים הדורשים טיפול. 

לביקור התלוו ראה״ע לשעבר ח"כ משה אבוטבול, מנכ״ל התנועה ח״כ חיים ביטון, מנכ״ל רשת ׳בני יוסף׳ הרב אבנר עמר, מנכ״ל אל המעיין משה אילוז וצוות לשכת יו״ר התנועה, כאשר את פני המשלחת קיבלו נציגי סיעת ש״ס במועצת העיר, המשנה לרה״ע יצחק אלמליח, ישראל רמתי ויגאל חדד ועוד.

במהלך הסיור נערכה ישיבה ובו השתתפו עשרות רבות של ראשי ישיבות וכוללים ורבני קהילות בעיר, בראשם הגאון הגדול רבי שלמה זעפרני רב קהילות חניכי הישיבות, הגאון רבי אלחנן פרץ רב קהילת משכן התורה והגאון רבי יצחק שרהבני, רב קהילת משכן רפאל. כמו כן, השתתפו עשרות גבאים ופעילים מרכזיים בעיר.

הסיור נפתח בסיור בסמינר מורשת דליה בניהולו של הרב אמיר קריספל, שם עמד היו״ר על ההתפתחות הענפה של הסמינר. לאחר מכן נפגש דרעי עם שורה של מנהלי מוסדות חינוך בעיר בית שמש שהעלו בפניו את התנופה הקיימת ואת הצרכים הרבים כעיר מתפתחת.

משם פנה יו"ר המפלגה אריה דרעי לסיור ומפגש פעילים בשכונת רמת בית שמש ג׳, בבית הכנסת עטרת דוד ומאוחר יותר נפגש עם רבני הקהילות בשכונה בה נטלו חלק עשרות ראשי ישיבות ומוסדות.

"בחרתי בעיר המתפתחת ביותר בארץ. התשובה הטובה ביותר לממשלת השנאה היא הוספת עוד תלמודי תורה ומוסדות קירוב", אמר דרעי במהלך הביקור והוסיף, כי "כשרואים את הממשלה הרעה שקמה, שכל כוונתה היא להחריב את היהדות דרך המסורה לנו ולהכניס גורמים הרסניים כמו הרפורמים, התשובה שלנו צריכה להיות בשטח, בהרחבת הקדושה ע״י בניית תלמודי תורה ומוסדות קירוב״.

במילות סיכום לאחר הביקור אמר דרעי, כי "לא במקרה פתחנו את הסיור הראשון בעיר בית שמש, כי היא העיר מס׳ 1 בהתפתחות שלה. הציבור כאן גדל ב״ה בקצב מרשים, וגם לאחר התקופה הטובה של הרב אבוטבול כראש העיר שהניח את היסודות והתשתיות לכל הצרכים, עדיין צריך לדאוג להמשך הדרישות שרק הולכות ועולות".

"בדעתי לבחון כיצד אפשר למקסם את הכוח שלנו בעיר מול ראש העיר, לקבל את מה שמגיע לציבור שלנו בזכות ולא בחסד", הוסיף דרעי. "אני שומע על הקשיים הגדולים בנושא הקצאות לבתי כנסת ומוסדות חינוך ואת הבעיות המשפטיות שהמנהלים שלנו סובלים מהם. הדבר הזה חייב להסתיים".

דרעי הוסיף ואמר: "יחד עם זאת, לצד מוסדות החינוך החרדיים המעולים, אנחנו חייבים לשים דגש חזק על בית ספר לקירוב בעיר שיתפתח ויגדל. יש לנו אחריות לכלל תושבי העיר שרוצים חינוך יהודי וערכי ולכן חייבים לעשות הכל שהמוסד יהיה במבנה מפואר עם שעות חינוך טובות וברמה גבוהה כדי לתת אלטרנטיבה חינוכית טובה".

בשולי הביקור ולאחר שזה תוכנן עוד מבעוד מועד, נפגש אריה דרעי עם ראש העיר עליזה בלוך בביתו של חבר המועצה איציק אלמליח. עם זאת ולאור הסערה שפרצה הבוקר בעיר, לבקשת השר אריה דרעי תיעוד מפגישת השניים לא פורסם בכדי לא להרגיז את החברים מיהדות התורה שנמצאים בשיאו של מאבק מולה.

צילום: יעקב כהן

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.