בפעילות אינטנסיבית: 26 חולים נוספים פונו למלוניות

יוסי לוז
כ"ב תמוז ה'תש"פ 14/07/20
חבר הכנסת משה אבוטבול פנה אמש לתושבי העיר וביקש מכולם לפעול ולהשפיע על תושבים שנמצאו חיוביים לנגיף הקורונה להתפנות למלוניות - בהסבירו כי רק דבר זה יוכל לצמצם ולבטל את הסגר • עד כה פונו למעלה מ-100 חולים ובעירייה פועלים לפנות את כלל התושבים המאומתים למלוניות הבראה

בהמשך למאמצים והלחצים שמופנים אל עבר תושבי העיר שנמצאו מאומתים לנגיף הקורונה, אמש פנה חבר הכנסת משה אבוטבול, ראש העיר לשעבר, אל תושבי העיר וביקש מאותם חולים להתפנות למלוניות, בהסבירו כי רק זה על ידי כך ובשמירה על חוקי הבריאות יוכלו לצמצם ולבטל את הסגרים ברחבי הארץ. בתוך כך, ב-24 שעות האחרונות פונו עוד 26 מאומתים מהעיר למלוניות.

במכתב שפנה אל תושבי העיר, כתב אמש חבר הכנסת משה אבוטבול: "עם הטלת הסגר השני על עירנו ולפני שחלילה יסגרו שכונות נוספות, פניתי לראש העיר עליזה בלוך וביקשתי כיצד אני יכול לעזור ולסייע לעירנו היקרה בית שמש".

"הוסכם שהדבר הכי חשוב כעת זה להוציא את החולים המאומתים מתוך העיר למלוניות, וזאת כמובן גם בשמירה קפדנית על חוקי הבריאות - הבידוד, שמירת מרחק, וחבישת מסכה", הוסיף ראש העיר לשעבר וביקש, "לשמור על צווי הבריאות והחוקים. זה בעצם גם העיקרון שהסתמן בהשתתפותי עם סיעת ש"ס בפגישה עם רה"מ בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ושר הבריאות יולי אדלשטיין - שהדבר הכי חשוב לצמצם ולבטל את הסגרים ברחבי הארץ זה שמירה על חוקי הבריאות ויציאת חולים מאמותים למלוניות".

חבר הכנסת סיים את מכתבו בבקשה מהתושבים: "אנא! כל מי שיכול לעזור, פנו לאותם אנשים חולים שיצאו למלוניות ובכך נצמצם ונבטל את הסגר בעיר. הנני לחזק את הנהגת העיר הפועלים מאוד בנושאים אלו".

ובצל הפעילות והלחצים על התושבים, כאמור, הבוקר פרסמה עיריית בית שמש הודעה ולפיה: "חמ"ל פינוי של עריית בית שמש פינה ב 24 שעות אחרונות 26 חולים בודדים ומשפחות למלוניות. חמ"ל הפינוי עובד במלא המרץ לפנות את כל החולים למלוניות" - כשבסך הכל 113 תושבים מהעיר שנמצאו חיוביים לנגיף נמצאים כעת במלוניות.

 

 

האם הסגר על השכונות מוצדק?
["לא. סתם אכיפה בררנית (54%)","מוצדק מאוד. מצב התחלואה שם מדאיג (28%)","נכון למחצה. ענישה קולקטיבית (13%)","אין לי דעה בעניין (5%)"]
[54,28,13,5]

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.