בלב השכונה: שוטר ירה באוויר במהלך אכיפת הסגר

יוסי לוז
כ"ח טבת ה'תשפ"א 12/01/21
אירוע חריג במהלך אכיפת הנחיות הסגר ברמה ב': מתנדב משטרה שהגיע לרחוב קדושת אהרן ביצע ירי באוויר, בטענה כי חש סכנה לחייו, בשעה שפעל במקום כנגד מוסד חינוכי שפעל בניגוד להנחיות • תושבי השכונה ל'מהדריניוז': "המשטרה מכירה את האזור ואת האתגרים שלו. האם זה נורמלי שיתרחשו אירועים מסוג זה?"
סגר | תמונת אילוסטרציה
סגר | תמונת אילוסטרציה

כחלק מאכיפת הסגר והמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, בשעות הצהריים המוקדמות הגיעו שוטרים לרחוב קדושת אהרון שברמה ב' בעיר, בעקבות חשד כלפי מוסד חינוכי שהפר את ההנחיות – ובמהלך פעילות השוטרים במקום, בוצע ירי באוויר לאחר שאחד השוטרים חש סכנה לחייו.

על פי הודעת המשטרה, "במהלך פעילות ניידת משטרה במסגרת אכיפת תקנות קורונה כלפי מוסד חינוכי שעל פי החשד הפר את הנחיות הסגר ברחוב קדושת אהרון בעיר בית שמש, ניגש השוטר לאתר את מנהל המקום במטרה לאכוף כנגדו".

"באותה העת", הוסיפו במשטרה, "החלה במקום התקהלות סביב מתנדב המשטרה שעמד סמוך לניידת, תוך שהמתקהלים יידו אבנים לעברו. מאחר וחש סכנה לחייו, ביצע המתנדב ירי באוויר ללא נפגעים באירוע. כוחות משטרה שהגיעו למקום פעלו להשבת הסדר".

על פי עדי ראיה, השוטר שהגיע למקום הוקף בעשרות אנשים, כאשר חלקם תקפו אותו במילים קשות. בנוסף, חלק מהאנשים שהתקהלו בניגוד להנחיות הסגר זרקו לעברו אבנים ובהחלט שהוא חש מאוים. "לא יודע אם זה היה ברמה שהצדיקה ירי, אך בהחלט שגררו אותו לכך", אומר אחד מעדי הראיה.

מבירור הפרטים עולה, כי בדקות שלפני כן משטרת ישראל ביצעה אכיפה נגד מוסדות שהפרו את הנחיות הקורונה והסגר ברחובות שכונת בעלזא והסביבה, כאשר בניסיון לשבש את עבודת המשטרה ניידות נחסמו על ידי התושבים באמצעות הצבת פחי אשפה וכדו'.

מנגד, תושבים רבים הביעו ביקורת וחשש מכך כי השוטרים לוקחים את החוק לידיים. "הרי לא מדובר בשוטר תמים. המשטרה מכירה את האזור ואת האתגרים שלו. אם מדובר באזור מועד לפורענות, אז שהמשטרה תכנס לשם בכוחות מתוגברים ובכך יימנע סכנת חיים, הן של השוטרים (כפי שאותו שוטר טען) והן של האזרחים מסביב שלא יסתכנו מירי הרתעתי", אומר בזעם אחד מתושבי השכונה ל'מהדריניוז'.

"לא ייתכן שילדים ייחשפו לירי באוויר, גם לא בשל כך שיש הפרת הנחיות בשכונה", אומר תושב נוסף בשיחה עם 'מהדריניוז'. "נכון, המשטרה צריכה לעשות את עבודתה ולאכוף הפרות כאלו ואחרות, אך האם זה נורמלי שבאזור של בתי ספר יתרחשו אירועים מסוג זה?".

על פי הדיווח של חיים גולדברג (ככר השבת), בעקבות המקרה במח"ש בודקים את המקרה, אחרי שהשוטר טען כי ביצע את הירי מאחר וחש סכנה לחייו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.