ביהמ"ש: העירייה תחויב לסייע בתביעה נגדה

מערכת מהדריניוז
כ"ד אלול ה'תש"פ 13/09/20
בית המשפט השלום פסק כי בניגוד לעמדת עיריית בית שמש, עליה לאפשר לתושב שכונת נחלה ומנוחה בעיר גישה לכל מסמכי ארכיון העירייה, לרבות אגף שפ''ע ומחלקת תכנון ובניה, בכדי לבסס תביעה המוגשת נגדה • עו"ד מאיר הלר: "בית המשפט הכיר בזכותו של תושב להליך הוגן" • כל הפרטים
ארכיון, אילוסטרציה.
ארכיון, אילוסטרציה.

אחרי שנים רבות של מאבקים מול הרשות המקומית, בימים האחרונים פסק בית המשפט השלום כי על עיריית בית שמש לאפשר לתושב העיר גישה לכל מסמכי ארכיון שלה, בכדי שיוכל לבסס תביעה נגדה, בנוגע לעבודות פיתוח שלא הושלמו בשכונת נחלה ומנוחה מאז הקמתה ואשר פוגעים בחצרו הפרטית.

תחילתה של הפרשה עוסקת בתושב העיר, שרכש נכס בשכונת נחלה ומנוחה כשאליו מוצמדת גינה רחבת ידיים. מזה למעלה מ-25 שנים מבקש התושב שיסיימו קיר תמך שיאפשר שימוש סביר בגינתו, למרות שמבקר המדינה קבע מספר פעמים במהלך השנים הללו שאכן על העירייה מוטלת האחריות לביצוע הפיתוח, כשאף העירייה הודתה בעבר כי זה תחת אחריותה - ובכל זאת האחרונה מסרבת לבצע בפועל את העבודות.

דמעותיו של האזרח הקטן, שיתחנן לעשות שימוש בגינתו הצמודה לביתו, אינן הועילו. כשפנה לסעד משפטי, באמצעות עו"ד מאיר הלר, תגובת העירייה הייתה למרבה האבסורד, כי "מדובר בתביעה טרדנית או קנטרנית", למרות שהעירייה היא זו שאינה מילאה את חובתה החוקית -  ודחקה לפינה את האזרח הפשוט, שבסך הכל ביקש לעשות שימוש סביר בגינה אותה רכש בעמל כפיו.

בעקבות העתירה, כאמור, בית המשפט השלום בעיר, באמצעות השופטת מיה אב גנים, פסק כי על העירייה לאפשר לתובעים לגשת לארכיון העירייה ובכך להוכיח את טענותיו ולהביא לכך שהעוול שנמשך לאורך שנים, יתוקן לאלתר.

עו"ד מאיר הלר, המייצג את התובעים, אומר ל'מהדריניוז': "בית המשפט ראה את מצוקת התובעים ועל  אף בקשת העירייה והסירוב המתמשך שלה לאפשר זאת, חייב את העירייה לאפשר גישה לכל ארכיב העירייה ב-25 שנים האחרונות. בכך הכיר בית המשפט בזכותו של תושב להליך הוגן".

חבל שעל מנת לממש את זכותו נאלץ התובע להגיע עד לבית המשפט, אבל יש שופטים בבית שמש.

עו"ד מאיר הלר

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.