בטקס רב רושם: נחנך המרכז החדש לנערים המיוחדים

כ"ב סיון ה'תשפ"א 02/06/21
ארגון 'עזרת אחים' חנך השבוע את המרכז החדש לנערים מיוחדים בשכונת רמה ד' בעיר, הפועל באמצע שבוע, בימי שישי ובימים מיוחדים • המרכז החדש ורחב הידיים, הינו בשורה עבור בעלי צרכים מיוחדים בעיר - והוא מושקע ומותאם לנוער מיוחד, עם מתקני ספורט ייחודיים חדשניים • במעמד חולקו תעודת הוקרה למתנדבים

טקס מרגש ורב רושם נערך השבוע במרכז החדש של מחלקת הילד המיוחד ב'עזרת אחים', בו מופעלות מועדוניות ייחודיות לבנים בוגרים, בניהולו של הרב דניאל קוגלר.

כיבדו את המעמד בנוכחותם סגן ומ"מ ראש העיר משה שטרית, חבר מועצת העיר יוסי גולדהירש, מנהל מחלקת נוער בעירייה יוסי גמליאל, ראש צוות צמי"ד באגף הרווחה של עיריית בית שמש עו"ס דלית בוקבזה וכל חברות צוות עו"ס באגף, מנהלת אגף הילד המיוחד ב'עזרת אחים' יהודית איתן, צוות עזרת אחים, הרופא המסור ד"ר דב רוזן, הורים ואורחים נכבדים נוספים.

המעמד נפתח בדברי ברכה אותם השמיע מנכ"ל הארגון הרב אברהם קאפ, אשר הודה מעומק לבו לכל השותפים במלאכת הקודש, ביניהם מנהלת אגף סיוע לחולים - הגב' אלתר, הגב' איתן - מנהלת אגף הילד המיוחד והסגנית הגב'  גוטרמן.

כמו כן הודה קאפ למנהל המועדוניות לנוער מיוחד הרב דניאל קוגלר, אשר הקים את המערך  לבנים  בגילאי13-21 בעשר אצבעותיו, ברוב עמל ובכישרון מיוחד, כשהוא מנהל את המרכז לתפארה ובד בבד מוצא מסילות ללבו של כל אחד ואחד מהילדים המיוחדים.

הרב קאפ הודה מקרב לב לצוות עו"ס בעירייה, לחברי מועצת העיר שמסייעים לו על כל צעד ושעל, למאות המתנדבים של ארגון 'עזרת אחים', וביתר שאת למתנדבים והמתנדבות במערך החינוך המיוחד, במועדוניות, בקייטנות, בפעילויות ועוד, שלולא התנדבותם ועזרתם המופלאה לא הייתה מתבצעת כל הפעילות המיוחדת הזאת.

הגב' יהודית איתן מנהלת האגף ציינה את המיוחדות של המרכז החדש שנבנה לאחר השקעה מרובה של צוות אגף הילד המיוחד, עת הגיעו הילדים הצעירים במועדונית, לגיל בר מצווה. לאחר שנמצא מנהל מיוחד הלוקח אחריות ומתמסר לתפקיד - הייתה אפשרות לבנות ממלכה של צוות מדהים הכולל עובדים ומתנדבים הנותנים את הכח ומאפשרים את הפעילות המיוחדת הזו.

בנוסף ציינה הגב' איתן את האתגר הגדול של הנהלת האגף למול הצרכים הגדלים בבית שמש ומצד שני את הסיפוק הרב כאשר מצליחים לעזור ולסייע. כמו כן, סיפרה שהארגון הצליח להפעיל קייטנות לחינוך המיוחד בחופשת הקיץ, דבר שלא היה לו אח ורע בכל רחבי הארץ.

בדבריה אמרה, כי "אף שר הרווחה דאז ובכירי המשרד הגיעו במיוחד לבית שמש כדי לחזות בפלא הגדול, לראות את המתנדבים המסורים ששמרו על כל ההנחיות כולל קפסולות קפדניות לילדים המיוחדים, תוך הקפדה מדוקדקת על הגבלות הקורונה שחלו באותה עת. "הפעילות הנפלאה נמשכה מספר שבועות בקיץ, במסירות נפש עילאית", אמרה.

במעמד חולקו תעודת הוקרה באופן ייחודי למתנדבים שתרמו תרומה מכרעת לפעילות עם הילדים המיוחדים, הרב אלי זאהן שמסור בלב ונפש לפעילות בשנתיים האחרונות ואף מגייס מתנדבים רבים נוספים אותם הוא רותם למערך ומפעיל בכל ימות השנה ובמיוחד ביומי דפגרא.

כמו כן, הוענקה תעודה לבחור משה ברטלר. כשהישיבות נסגרו בתקופת הקורונה, החליט להירתם למשימה, גייס עמו חברים נוספים, שניהלו יחד פעילות ענפה בהתנדבות מלאה, למען הילדים המיוחדים. כולל מעבר מבית לבית והוצאת הילדים מבתיהם, לפעילות בגני השעשועים הסמוכים להם, כדי להעניק להם שעות של הנאה וקורת רוח, ולהוריהם רגעים של מנוחה ושלווה, מבלי שיצטרכו להתרוצץ סביב הילדים בעלי הצרכים המיוחדים ולטפל בהם ברצף, ללא הפוגה.

באירוע הוענקה תעודת הערכה לרב ד"ר דב רוזן, אשר התנדב בהתנדבות מלאה להיות אחראי קורונה לאורך כל התקופה הקשה והמורכבת והיה זמין במסירות ובדייקנות לכל שאלות הבידודים שעלו מתוך פעילות המחלקה.

במהלך הטקס צוינו לשבח התורמים הנדיבים מפלורידה, ר' נועם ומרת אלכסנדרה ליפשיץ, שתרמו חלק נכבד מהוצאות הקמתו של המרכז לבנים בוגרים, כולל מתקני חצר יקרים במיוחד לעילוי נשמת אחיה של הגב' אלכסנדרה, הרב ד"ר ברוך צבי (בריאן) ב"ר ראובן נתן גלבוט ז"ל. 

את המעמד חתם 'אבא של שמוליק', אביו של אחד מוותיקי הילדים באגף הילד המיוחד ב'עזרת אחים', שמוליק בן ה-19. דמעות של התרגשות עלו בעיני הנוכחים כאשר הוא תיאר את הקושי העצום של ההתמודדות עם נער בוגר עם אוטיזם בתפקוד נמוך, ואת התרומה העצומה למשפחה כשארגון נכבד כמו 'עזרת אחים', נרתם לשאת בעול ולקבל על עצמו חלק מהעול הכבד שבטיפול בילד בעל הצרכים המיוחדים.

"הם לוקחים אותו לשלוש שעות כל יום, כשהוא חוזר מהישיבה המיוחדת שלו בירושלים, בשעה ארבע אחה"צ, ועד השעה שבע בערב", שיתף האב וציין, כי אלו "שלוש השעות הכי קריטיות והכי קשות, זה הזמן שבו אנחנו יכולים להשקיע יותר בשאר הילדים".

"האחים של שמוליק שחוזרים מהלימודים ורוצים את מלוא תשומת הלב של ההורים, הם רוצים לשבת לארוחת ערב רגועה, וליהנות מאמא ואבא שמקשיבים להם ועסוקים רק בהם. את התרומה הנפלאה הזאת ש'עזרת אחים' תורם לנו, אי אפשר לתאר במילים", אמר אבא של שמוליק ומחה דמעה, כשעמו מוחים כל הנוכחים את דמעותיהם שלהם.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.