בטקס חגיגי: האמבולנס הושק וישמש לפעילות חסד בעיר

יוסי לוז
א' סיון ה'תשפ"א 12/05/21
בראשית השבוע אמבולנס נוסף הצטרף לצי הרכבים של ארגון החסד הוותיק 'עזרת אחים' והוא ישמש לפעילות חסד וסיוע לנזקקים • חבר הכנסת אבוטבול: "נתפלל שאלו ישמשו את היולדות בלבד. נמשיך לפעול ולדחוף להקמת בית חולים בעיר שתמנה בעשור הבא למעלה מרבע מיליון איש"
צילום: רווח הפקות
צילום: רווח הפקות
צילום: רווח הפקות

בראשית השבוע התקיים טקס חגיגי ומרגש לרגל השקתו של אמבולנס נוסף שנתרם בשווי 450,000 שקלים ואשר יצטרף לצי האמבולנסים וכליי הרכב של ארגון החסד 'עזרת אחים' הפועל בעיר מזה שנים רבות, בהשתתפותם של פרנסי העיר, מתנדבי הארגון ואורחי הכבוד, התורמים הנכבדים.

את האירוע המיוחד , שנערך בצהרי יום ראשון, כיבדו בנוכחותם ראש העיר לשעבר ח"כ משה אבוטבול, ראש העיר עליזה בלוך, סגן ראש העיר ישעיהו ארנרייך, המשנה לראש העיר ישראל סילברסטין וחברי מועצת העיר שלמה ברילנט, ישעיה וייסמן, יוסף גולדהירש וישראל מנדלסון.

אורחי הכבוד במעמד היו התורמים הנכבדים ר' יהושע והגב' ברברה קלפר, שתרמו את האמבולנס לעילוי נשמת ההורים של גברת קלפ, רוזל וג'ק ברייטקופ ע"ה, כאשר יחד הגיעו להשתתף במעמד המיוחד גם ילדיהם ונכדיהם המתגוררים בבית שמש.

במהלך האירוע נשאו חלק מהמשתתפים דברים בפני הקהל, הרעיפו דברי תודה ושבח על התורמים הנכבדים ולא חסכו בדברי תודה גם לארגון החסד 'עזרת אחים', אשר פעליו הכבירים משפיעים על בית שמש מזה שנות דור, ושבפעילותו מתרכזת כל העשייה הציבורית למען התושבים, במעשי חסד וסיוע בכל התחומים הקשורים לרפואה ולסיוע לחולים ובני משפחותיהם.

הדוברים העלו על נס את פעלו הברוך של יו"ר הארגון הרב אברהם קאפ, המתמסר בלב ונפש למען תושבי בית שמש ועושה לילות כימים בעזרה וסיוע לכל דורש, בתחומים רבים ומגוונים, מייעוץ רפואי וטיפול בכוויות, ועד הקמת רשת מועדוניות למען הילדים בעלי הצרכים המיוחדים מקרב תושבי העיר.

ראש העיר עליזה בלוך פתחה את מסכת דברי התודה והדגישה בדבריה את החיבור שלה ל'עזרת אחים', הארגון שמתנדביו מסמלים בעיניה את האחדות והחיבור בין כל השכבות בבית שמש.

סגן ראש העיר ישעיה ארנרייך הודה באופן אישי למשפחת קלאפר על התרומה הנדיבה ולרב קאפ על הסיוע שנותן לכל אחד בלב ונפש חפצה, תוך שהוא מביא סיפורים רבים על פעילות הארגון שמגיעה לכל הקהלים.

חבר הכנסת הרב משה אבוטבול ציין, כי הזכות שהייתה לו כראש עיר לשעבר להיות הראשון שהקצה את המבנה הקיים ל'עזרת אחים' עבור הפעילות, היא אחת הזכויות הגדולות בעיניו, והוסיף כי הוא מתפעם לראות את קצב הפעילות שגובר כבר שנים רבות, ועוד היד נטויה.

"עד שיהיה בבית שמש בית חולים נצטרך עוד ועוד אמבולנסים, נתפלל שאלו ישמשו את היולדות בלבד. מאידך נמשיך לפעול ולדחוף להקמת בית חולים בעיר בית שמש שתמנה בעשור הבא למעלה מרבע מיליון איש", אמר חבר הכנסת אבוטבול.

ראש העיר לשעבר הוסיף ואמר, כי "יש בעיר 5,000 יולדות בשנה וכ-500 רופאים ואחיות. זכיתי גם להקצות בעבר שטח של 120 דונם לצורך זה, וגם הקמתי שדולה עם עשרות ח״כים מכל סיעות הבית להקמת בית החולים. אני מוקיר ומכיר את הפעילות הנפלאה של הארגון שזכיתי שאף רעייתי אסתר נמנית בין המתנדבות אצלם שנים רבות".

המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הבריאות הרב ישראל סילברסטין שיבח את העשייה הבלתי פוסקת של עזרת אחים בכל עת ובפרט בשנת הקורונה, שהייתה שנה מאתגרת מאוד עבור מערכת הבריאות בארץ כולה, כאשר בזכות פעילות 'עזרת אחים' ניצלו חייהם של רבים מתושבי שמש שנעזרו במחוללי החמצן של הארגון ובסיוע הרפואי שהוגש להם מטעם הארגון וביוזמתו.

הרב דניאל טרופר חידד בדבריו את המשמעות של תוספת אמבולנס נוסף לפעילותו של הארגון בבית שמש, כשהמרחק לבתי החולים הוא גדול מאוד, מה שמסרבל ומקשה על מתן טיפול מהיר, כך שתוספת של אמבולנס בוודאי תסייע להנגיש רפואה מהירה וקרובה לתושבים שיזדקקו לה ברגע האמת.

התורמת הנכבדה הגב' קלפר תחי'ה ריגשה את הקהל בסיפור על הוריה שזכו לעבור את כל שבעת מדורי הגיהינום בשואה, שרדו וזכו להקים משפחה לתפארת, ובמקום להתבוסס בכאב ובצער על אשר חוו וראו בשנות הזעם, הם בחרו להקדיש את חייהם לעשייה וחסד ולהרבות טוב עם יהודים אחרים ועם כל אדם באשר הוא, ועל כן תרומתו של אמבולנס שיציל חיי אדם ויגיש סיוע לאנשים רבים, הוא ההנצחה הטובה ביותר להוריה היקרים עליהם השלום, בבחינת 'מעשיהם של צדיקים הם זיכרונם'".

בנה הרב ארי קלפר סיפר בדמעות על הכרת הטוב שיש לו כלפי 'עזרת אחים', בעקבות הטיפול  בבנו הקטן שנכווה באופן קשה לפני שנה וטופל במסירות ע"י הרב קאפ במשך מספר חודשים עד שהטיפול הסתיים על הצד היותר טוב. "כמה יפה לראות סגירת מעגל כזאת, כשהורי היקרים זוכים לתרום אמבולנס חדש שמטרתו לעזור לחולים ולהנגיש להם שרות על ידי הארגון היקר הזה", אמר.

בתום נאומי הברכה והתודה, יצאו בני המשפחה יחד עם אישי הציבור לגזור את הסרט ולהשיק את האמבולנס החדש, כאשר בני המשפחה כולם לבשו חולצת עזרת אחים מיוחדת שהופקה לאירוע המרגש.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.