בחשד להונאה: שלושה נעצרו בתום חקירה ממושכת

יוסי לוז
כ"ב טבת ה'תשפ"א 06/01/21
שלושה חשודים, תושבי בית שמש ואשדוד, נעצרו אמש על ידי משטרת ישראל ורשות המיסים בחשד למרמה והונאה בכסות מכירת עסק מוצלח • העצורים חשודים בפרסום עסקים למכירה בתחום המזון, או מכבסה למשל, תוך יצירת מצג שווא בפני המתעניין ברכישה כי מדובר בעסק רווחי
אילוסטרציה
אילוסטרציה

בתום חקירה סמויה שנערכה משך חודשים ארוכים, אמש, יום שלישי, חקירת המשטרה ורשות המיסים הפכה גלויה עם מעצרם של שלושה חשודים, תושבי בית שמש ואשדוד, בחשד למעורבות בעבירות מרמה, הונאה ועבירות מס בהיקף כספי של מאות אלפי שקלים, כאשר מעצרם של שניים מהם הוארך בחמישה ימים.

על פי הודעת המשטרה, מעצר המעורבים בוצע לאחר חקירה סמויה שנערכה חודשים ארוכים על ידי המשטרה, יחד עם פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ברשות המיסים. מהחקירה שהתבצעה עד כה עולה, כי במהלך השנה האחרונה הצטברו מספר מקרים בהם על פי החשד קשרו המעורבים קשר וביצעו עבירות מרמה והונאה תוך שפעלו על פי החשד בשיטתיות ובתחכום רב ובכך שלשלו לכיסם מאות לפי שקלים, ואף יותר.

מדוברות המשטרה (ירושלים) נמסר, כי "על פי החשד, דאגו המעורבים (41, 38 ו-30) לפרסם בעיקר בקרב מקומונים חרדיים עסקים למכירה בתחום המזון, או מכבסה למשל, תוך יצירת מצג שווא בפני המתעניין ברכישה כי מדובר בעסק רווחי מאוד, לרבות הצגת מסמכים המעידים על כך, מסמכים שעל פי החשד הנם מזויפים, ותוך יצירת מניפולציות המשרתות את רצונם מכרו את העסק 'המצליח' לאדם תמים בסכום רב שאת חלקו דרשו לקבל בעקיפין ונמנעו להצהיר עליו לרשויות המס.

בתום חקירתם אמש, אחת החשדות בפרשה שוחררה בתנאים מגבילים ואילו השניים הנוספים נכלאו ומעצרם הוארך הבוקר בחמישה ימים נוספים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.