בחסות הקורונה: תושב העיר הושפל והוכה על ידי המשטרה

ד. קושנר
ל' סיון ה'תש"פ 22/06/20
פרסום ראשון: תושב העיר שצעד ברחוב ללא מסכה על פניו, נעצר הוכה והושפל על ידי מספר שוטרים • על אף שהחזיק בידו את מסכת הפנים - הוא נגרר לניידת, חטף אגרופים והיה עצור למספר שעות • עד ראיה: "אחד השוטרים היכה את התושב באגרופים, למרות שלא התנגד למעצר כלל"
ארכיון מהדריניוז
ארכיון מהדריניוז

אחרי לא מעט מקרים בהם שוטרים התעללו באזרחים חפי פשע, היום זה קרה שוב והפעם בחסות הקורונה. בשעות הצהריים המוקדמות נעצר חרדי כבן 30, תושב העיר, בטענה כי לא חבש מסיכה, בו בזמן שהחזיק את המסכה בידו - כשהמעצר המביש לווה באגרופים וכדו' מצד אחד השוטרים.

על פי אחד מעדי הראייה שהיה נוכח לאורך כל התקרית אשר התרחשה בצומת הרחובות נהר הירדן פינת שדרות הרצוג, אותו אזרח חרדי "נעצר באלימות קשה, כשעשה הליכה ברחוב ללא מסכה, זאת על אף שלא התנגד כלל למעצר". לטענת עד הראייה, "ברגע שהכניס ידו לכיס להוציא תעודת זהות, הותקף באגרופים, על ידי אחד השוטרים, בכל חלקי גופו".

בשיחה עם 'מהדריניוז' שחזר ש.ה., עד ראייה נוסף שחזה את התקרית מתחילתה ועד סופה, עת שאירעה: "הניידת הגיע לצומת הרחובות נהר הירדן/ הרצוג. שוטרת יצאה מהניידת והתקרבה אל התושב, לא שמעתי בדיוק מה נאמר, שיערתי שהיא שאלה מדוע אינו חובש את המסכה. היא ביקשה את פרטיו, הוא הוציא את המסמכים ואז השוטרת התחילה להתקרב לכיוונו ובתגובה הוא התנגד  לכך שתיגע בו". 

"בשלב זה", כך עד הראיה, "הגיע מתנדב משטרה שהצמיד את התושב לעמוד קרוב וניסה לאזוק אותו. השוטרת הזמינה תגבורת, אשר הגיע למקום תוך דקות ספורות ואותו תושב נגרר לניידת". בנימה אישית הוסיף ש.ה., כי "היה קשה לי לראות את גרירתו המשפילה לניידת ובפרט את מה שארע לאחר מכן, כאשר אחד השוטרים היכה את התושב באגרופים, למרות שלא התנגד למעצר כלל".

מספר שעות לאחר המעצר התמוה, בשעות אחר הצהריים השתחרר האזרח בערבות וצפוי להיות מואשם בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו. נוכח המקרה והעדויות הקשות, העדים יצרו קשר עם התושב המושפל והבטיחו לבוא ולהעיד על מה שראו מקרוב.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.