בוועדת חוקה: הח"כים דרשו לחקור את ירי השוטר

יוסי לוז
כ"ט טבת ה'תשפ"א 13/01/21
יממה אחרי הירי ההרתעתי מחוץ לתלמוד תורה בעיר על ידי מתנדב משטרה, המקרה הגיע לוועדת חוקה בכנסת והח"כים מתחו ביקורת על כך, תוך שדרשו לחקור וגינו את המעשה • המשנה ליועמ"ש של המשטרה, שנוכח בדיון, הבהיר כי הירי לא היה בתוך שטח מוסד חינוכי וכי העניין נמצא בבדיקה אצל המחלקה לחקירת שוטרים
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת

במהלך דיון ועדת החוקה שנערך היום על חוק המרשם הפלילי, ביקר חבר הכנסת משה טור פז את מקרה הירי באוויר בעת אכיפת הנחיות הקורונה שאירע בשכונת רמה ב' בעיר אמש, יום שני, במהלכו ירה מתנדב המשטרה שני כדורים באוויר, בטענה כי חש סכנה לחייו.

יו"ר הוועדה, חבר הכנסת יעקב אשר, הצטרף לדברים ודרש תחקיר ברור על הדבר הזה – ובתגובה הבהיר המשנה ליועמ"ש המשטרה, כי הירי התבצע לאחר שהשוטר חש בסכנה וכי האירוע נמצא בבדיקת המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש).

חבר הכנסת משה טור פז (יש עתיד – תל"ם)אמר בדבריו: "הסתובבתי בימים האחרונים בריכוזים חרדיים ואני רואה היענות מאוד גדולה בשטח גם בשכונות החרדיות ביותר בירושלים. רוב האנשים נשמעים להוראות, נשארים בבית ולא מפעילים עסקים".

"אני חושב שצריכה להיות קריאה שלנו חד משמעית למשטרה - לאכוף בכל מקום", אמר טור פז והוסיף, כי "יחד עם זאת אתמול קרה אירוע מאוד חמור בתלמוד תורה בבית שמש שנפתח שלא כדין, הגיעה ניידת משטרה ושוטר שלף את נשקו וירה באוויר".

בדבריו חבר הכנסת טור פז מתח ביקורת ואמר, ש"כמנהל בית ספר לשעבר זה דבר חמור מאוד שדבר כזה קורה ליד תלמידים. אני לא מתווכח על הצורך באכיפה משטרתית, אך שליפת אקדח בביה"ס זה אירוע חמור ביותר. אני קורא למשטרת ישראל לעשות סדר להגביר ביד אחת אכיפה על המוסדות ומצד שני שלא יהיה מצב של הפעלה של נשק חם בתוך ביה"ס".

ניצב משנה מאיר דב ברקוביץ', המשנה ליועמ"ש המשטרה, שהשתתף בדיון הוועדה על תיקונים לחוק המרשם הפלילי בירר את טענתו של ח"כ טור פז והשיב: "הטענה של ח"כ טור פז הייתה שלא ייתכן ששוטר ישלוף נשק בתוך מוסד חינוכי אך זה לא היה במוסד חינוכי. נכנסו שני שוטרים למוסד חינוכי לצורך אכיפה בעקבות הפרת נהלי קורונה. לצד זאת, מתנדב שנשאר בניידת מחוץ למוסד התקהלו סביבו וזרקו עליו אבנים, הוא חש בסכנה ובעקבות כך ירה 3 יריות באוויר. זה כרגע בבדיקה של מח"ש".

יו"ר הוועדה חבר הכנסת יעקב אשר (יהדות התורה) סיכם את הדיון בעניין ואמר, כי "המקרה חייב להיבדק כדי שלא נגיע למדרון חלקלק של ירי באוויר. אני דורש שיהיה תחקיר ברור על הדבר הזה, שיחודדו הנהלים ואם הייתה הצדקה לזה אז שמישהו ייקח על כך אחריות"

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.